Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

40. veterinární volejbalové hry

  Informace – zprávy – výzvy

Jan Šrůt, Michal Vítek

Zpráva o tom, jaké byly, jaké mohly být

 

V tradičním termínu, na přelomu května a června, se i v letošním roce uskutečnil veterinární volejbalový turnaj. Natěšení jsme se v pátek 31. května setkali v Kobylí na Moravě, kde hry již potřetí uspořádali naši břeclavští kolegové. Cimbálová muzika doprovázela družnou debatu účastníků až do pozdních hodin.

Po několika chladných a deštivých dnech nás v sobotu ráno vítaly sluncem zalité vinice tohoto krásného kraje. Vše bylo připraveno, a tak nic nebránilo zahájení jubilejních 40. veterinárních her. Slavnostního aktu se vedle domácích pořadatelů ujal prezident Komory veterinárních lékařů MVDr, Jan Bernardy, Ph.D. Na šesti volejbalových kurtech se rozhořely líté boje, a tak mnozí ani nepostřehli, že se po poledni začaly od severu blížit těžké šedé dešťové mraky. Když však spustil hustý déšť, prchali pod přístřešek ruku v ruce hráči, rozhodčí i diváci. „Chvilku počkáme, ono to přejde“, znělo z mnoha úst s nadějí, ale i s obavami v hlase. A obavy byly namístě. Během několika minut se na hřištích vytvořilo jezero a déšť neustával, jen střídavě slábnul a sílil. Asi po hodině čekání rozhodli pořadatelé, že už se dnes hrát nebude.

Během několika minut se na hřištích vytvořilo jezero

Společenský večer v místní sokolovně byl tak ochuzen o hlavní bod programu. Po necelé polovině odehraných zápasů ve skupinách nebylo možné vyhlásit vítěze turnaje. Dobrého vína i jídla však bylo dost a taneční parket se zaplnil rychleji, než bývá zvykem. Zbylo totiž ještě dost sil.

... volejbaloví matadoři jak v akci, tak i mimo ni

Kapitáni všech dvaadvaceti zúčastněných týmů se v průběhu večera sešli a rozhodli, že břeclavští dostanou druhou šanci. Za rok, 31. května se opět sejdeme, abychom turnaj dohráli, případně rozehráli zcela nový. (http://vvt40-kobyli-2013.webnode.cz/ )

   

Jan Šrůt

VVT

Vzhledem k tomu, jak se již výše zmiňuje Honza Šrůt, budeme příští rok opět hostitelé turnaje naše webové stránky budou stále v provozu, budeme je aktualizovat, tak občas nahlédněte.

Závěrem chci poděkovat i za všechny účastníky partnerům, kteří tradiční turnaj podpořili.

Michal Vítek