Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

42. ročník veterinárního volejbalového turnaje

  Časopis Zvěrokruh 7/2015
     Informace – zprávy – výzvy

Pavel Raška

Vranovská pláž 29.–31. 5. 2015

Pevně věřím, že další tradiční ročník veterinárního volejbalu, organizovaný OS KVL Znojmo a distribuční fi rmou VEDIKA Mor. Budějovice, který proběhl v závěru května v areálu Vranovské přehrady, zůstává v myslích všech zúčasněných pěknou vzpomínkou. procedurách s pořadateli se pak již mohli

… Vítězný tým z Českých Budějovic

 

Realizační tým, již historicky potřetí, opět neponechal nic náhodě a zodpovědně zarezervoval i povětrnostní podmínky striktně provolejbalově. V pátek večer došlo k naskladnění 21 týmů stylem „all in“ do areálu Camping Vranovská pláž. Po nezbytných prezentačních všichni věnovat úvodním diskuzím nad taktikou volejbalovou, či ryze veterinární, popřípadě i ladění preventivního pitného režimu. V tělesné přípravě nebyla většinově podceněna ani kalorická bomba rožněného čuníka u vstupu do restaurace U Karličky. Mezi chronickými účastníky valné většiny ročníků letos nově zazdobily Oslabené Kokcidie, coby reprezentanti společnosti BIOPHARM–VÚBVL. Po naprosto svobodné volbě rozsahu spánku se zcela zodpovědně všichni účastníci sešli v sobotu ráno při slavnostním zahájení.

Nad hlavami sluncem prozářená obloha a jen velmi jemný větřík ve vlasech: „Tož pojďme na to!“ Po deváté hodině vypukly tuhé sportovní boje na čtyřech hřištích ve skupinách, kde se rozhodovalo o dvou postupujících z každé skupiny do dalších vyřazovacích bojů. Herní část pískli a občasné emoce chladili delegovaní rozhodčí ze znojemského volejbalového svazu.

I letos jim bylo, nad rámec těchto soudcovských povinností, vloženo na bedra i určení nejlepšího hráče a hráčky turnaje. Volbu Miss turnaje jsme tentokrát nechali opět u ledu, neboť jsme si netroufl i kolegyně volejbalistky, v existujícím přetlaku na tuto pozici, zcela spravedlivě seřadit. Jak vidno, tak nám stále dozrávají jak víno na blízkých vinicích znojemského regionu navzdory datům v rodných listech.

Za stabilizovaných klimatických podmínek byly po 16. hodině rozehrány osmifi nálové zápasy, které sveřepě postupně směřovaly ke sportovnímu vyvrcholení turnaje – utkáním o první čtyři pozice: Č. Budějovice versus Biohazard a Bioveta kontra Opava. A to už byl fakt excelentní volejbal. Kolem sedmé hodiny večerní jsme si zase rádi oddechli, že i přes nadále neklesající věkový průměr všech účastníků turnaje se naše sportování opět obešlo bez zásahu „rychlé zdravotní“ jak v řadách hráčů, tak přihlížejících. Po smotání posledního volejbalového „saka“ z fi nálového kurtu bylo konečné pořadí prvních osmi defi nitivně určeno:

1. místo České Budějovice
2. místo Biohazard
3. místo Opava
4. Bioveta / 5. VFU Brno / 6. Kroměříž
7. Kolín / 8. Veterina Slovensko

 

… Jachta kolegy Ladislava Kulíška ze Znojma zapojená do doprovodného programu.

Detailní přehled o celé akci, videa a fotogalerie na: http://www.vvt42.cz/

K vyhlašování a „dárkování“ nejlepších došlo na rozlučkovém večírku v restauraci U Karličky přímo na pláži Vranovské přehrady. Vítězný tým Českých Budějovic si převzal a odvezl velký putovní pohár KVL ČR. Nejlepším hráčem turnaje se stal Míra Kozák (Č. Budějovice), nejlepší hráčkou Monika Zouharová (Biohazard). Oba obdrželi navíc i speciální cenu od mediálního partnera turnaje – roční předplatné časopisu Veterinářství. Nestorem turnaje, tentokráte za účast na nejvíce dosavadních ročníků ze všech přítomných, jsme radostně vyhlásili Jaru „Akoš“ Nováka (Břeclav), který je současně i nestorem ve funkci prezidenta Asociace veterinárních techniků ČR. Cenu fair play si odváží družstvo Veterina Slovensko za příkladné sportovní gesto v rozhodujících fázích bojů. Během závěrečné fáze dvoudenního soustředění volejbalových nadšenců z řad pracovníků soukromého i státního veterinárního sektoru a za zvukomalby bigbítové kapely Big Papa z Tábora se tradičně kapitáni zúčastněných družstev dohodli na pořadateli příštího ročníku.

Realizační tým ve složení: Petr Bazala, Lubor Durda, Radovan Opršal a Pavel Raška touto cestou děkuje jménem nadšených účastníků všem partnerům turnaje za skvělou spolupráci. Díky i vám, kteří jste přijeli, veterinární volejbaloví přátelé a kamarádi. Bylo nám s vámi moc fajn. Tak snad zase někdy u nás a za rok ……… do Domažlic!

 
Pavel Raška