Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

Akutní stavy v hematologii psa a kočky: Čtvrtý kongres klinické patologie

Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 08.12.2018
Do: 08.12.2018
Místo konání: Hotel Noem Arch, Brno
Přednášející: Ludmila Bicanová res.ECVIM-CA, Václav Ceplecha, David Hanzlíček, Kateřina Hazuchová DECVIM-CA, Pavel Proks PhD., Leona Raušerová PhD., Kristína Řeháková PhD., Ondřej Škor DECVIM-CA (oncology), Ivana Váňová, PhD.
Pořadatel: Veterinární Asociace Klinické Patologie a Onkologie (VAKPO)
Odborný garant: Jan Beránek DECVS
Kontakt:

https://veterinarniseminar.wordpress.com/registrace/ MVDr. Ivana Váňová, PhD., MVDr. Kateřina Škorová +420 725 990 445 seminar.vakpo@gmail.com


Přihláška: https://veterinarniseminar.wordpress.com/registrace/
Cena: 2400 Kč bez DPH
Počet kreditů pro členy KVL: 27
Program:

Vážené kolegyně, vážení kolegové

Zveme Vás na Čtvrtý klinicko-patologický kongres pořádaný Veterinární Asociací Klinické Patologie a Onkologie (VAKPO) tentokráte věnovaný akutním stavům v hematologii psa a kočky. Kongres se koná 8.12.2018 v prostorách Noem Arch v Brně.

Hematologická onemocnění jsou častou příčinou návštěvy veterinární ambulance. Řada z nich má akutní nástup, způsobuje pacientům závažné klinické příznaky a bez odpovídající léčby   může vést ke smrti pacienta. Pouze dobrá teoretická a praktická znalost a připravenost pomáhá tyto hematologické akutní stavy klinickému lékaři řešit.

Nejlepší specialisté v oboru se s Vámi podělí o nejnovější poznatky, a především klinické zkušenosti. Těšit se můžete na uznávané české přednášející jako je Honza Beránek DECVS, Ludmila Bicanová, Václav Ceplecha PhD, David Hanzlíček, Katarina Hazuchová DECVIM-CA, Pavel Proks PhD, Leona Raušerová PhD, Kristína Řeháková PhD, Ondřej Škor DECVIM-CA a Ivana Uhríková-Váňová PhD.

Představíme Vám diagnostický přístup u pacientů s akutní horečkou a jak správně diagnostikovat pacienty s akutně probíhající anémií a patologickým krvácením. Dozvíte se diagnostické algoritmy pro potvrzení hematologických infekcí. Naučíte se, jak smysluplně využívat laboratorní vyšetření v diagnostice hematologických akutních stavů a na co se zaměřit při cytologickém vyšetření krevního nátěru a dalších tělních tekutin. Seznámíte se s možnostmi základních zobrazovacích vyšetření jako je rentgen a ultrazvuk v diagnostice horečnatých stavů, akutní anémie a patologického krvácení. Nakonec si poslechnete terapeutický přístup k řešení hematologických akutních stavů z pohledu intenzivisty, internisty a onkologa. Čeká Vás možnost diskutovat se všemi přednášejícími v rámci panelové diskuze, případně se s nimi blíže seznámit během kongresových přestávek a následného společenského večera.

Těšíme se na setkání s Vámi,

Za pořadatele Ivana Váňová, Kristína Řeháková a Kateřina Škorová

Program: Akutní stavy v hematologii psů a koček

9:00-9:40 Klinický přístup k diagnostice horečky neznámého původu (David Hanzlíček)

9:40-10:20 Klinický přístup k diagnostice život ohrožující anémie (Václav Ceplecha)

10:20-11:00 Coffee Break

11:00-11:40 Klinický přístup k diagnostice patologického krvácení (Ludmila Bicanová)

11.40-12:20 Klinický přístup k diagnostice hematologických infekcí (Kateřina Hazuchová)

12:20-13:00 Laboratorní diagnostika akutních stavů v hematologii (Ivana Váňová)

13:00-14:00 Oběd

14:00-14:40 Cytologická diagnostika akutních stavů v hematologii (Kristína Řeháková)

14:40-15:20 Zobrazovací diagnostika akutních stavů v hematologii / Jak nám mohou pomoct zobrazovací metody u akutních stavů v hematologii (Pavel Proks)

15:20-16:00 Terapie akutních stavů v hematologii z pohledu intenzivisty (Leona Raušerová)

16:00-17:00 Coffee Break

17:00-17:40 Terapie akutních stavů v hematologii z pohledu internisty (Kateřina Hazuchová)

17:40-18:20 Terapie akutních stavů v hematologii z pohledu onkologa (Ondřej Škor)


Zpět do kalendáře akcí