Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

Klinický přístup k akutním stavům v gastroenterologii malých zvířat

Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 02.12.2017
Do: 02.12.2017
Místo konání: hotel Noem Arch, Brno
Přednášející: Prof. Nicole Lukschander-Zeller DECVIM-CA a ACVIM-CA, Jan Beránek b.e. ECVS, Marta Schmidthalter-Pekárková DECVDI, Aleš Tomek DECVN, Ondřej Škor DECVIM-CA, Leona Raušerová PhD a Ivana Váňová-Uhríková PhD
Pořadatel: Vethelp
Odborný garant: Onkologická společnost ČAVLMZ, Rakouská onkologická společnost VONA, Maďarská onkologická společnost
Kontakt:

https://veterinarniseminar.wordpress.com, vethelp@vethelp.cz


Přihláška: https://veterinarniseminar.wordpress.com/registrace/
Cena: 2000 Kč bez DPH
Program:

Akutní trávicí potíže jsou jedním z nejčastějších problémů, s kterými jsme jako veterinární lékaři během své každodenní klinické praxe konfrontováni. Řada případů nereaguje na běžnou symptomatickou léčbu a je způsobena onemocněními, která v případě trávicích potíží obvykle nezvažujeme nebo o jejich praktickém významu pro naše pacienty příliš nevíme. Některé tyto nerozpoznané akutní stavy mohou skončit závažným poškozením nebo smrtí pacienta.

Jak vlastně přistupovat ke správné stabilizaci kriticky nemocného pacienta s gastrointestinální prezentací? Která laboratorní vyšetření mne mohou v dané situaci pomoci zhodnotit závažnost klinického stavu, rozhodnout o cílené léčbě a případně mne informovat o úspěšnosti léčby? Jak co nejlépe využít zobrazovacích diagnostik k získání rychlé a spolehlivé diagnózy?

Jaké jsou chirurgické indikace u akutních stavů v gastroenterologii? Která běžná, ale také
méně známá endokrinologická onemocnění se prezentují akutními gastroenterologickými problémy? Jako možná příčina akutních trávicích potíží nás jako první obvykle napadnou infekční onemocnění. Umíme ale rozpoznat a léčit také méně známá infekční onemocnění vyvolané atypickými bakteriemi, řasami, prvoky a viry? Mohou akutní gastroenterologické stavy imitovat neurologická onemocnění? Jak správně rozpoznat a léčit hepatoencefalopatii?

Která onkologická onemocnění se mohou projevovat akutními trávicími problémy?

Na tyto a další otázky Vám odpoví uznávání speakeři jako Prof. Nicole Lukschander-Zeller DECVIM-CA a ACVIM-CA, Jan Beránek b.e. ECVS, Marta Schmidthalter-Pekárková DECVDI, Aleš Tomek DECVN, Ondřej Škor DECVIM-CA, Leona Raušerová PhD a Ivana Váňová-Uhríková PhD.

Program

9:00-9:45 Registrace

9:55–10:00 Přivítání

10:00–10:40 Infekční příčiny akutních stavů v gastroenterologii – Prof. Dr. Nicole Lukschander-Zeller DECVIM-CA (internal medicine)

10:40–11:20 Hepatoencefalopatie a jiná gastroenterologická onemocnění manifestující se neurologickými deficity – MVDr. Aleš Tomek DECVN

11:20–12:00 Endokrinologické příčíny akutních stavů v gastroenterologii – Prof. Dr. Nicole Lukschander-Zeller DECVIM-CA (internal medicine)

12:00–13:00 Oběd

13:00-13:40 Zobrazovací diagnostika akutních stavů v gastroenterologii – MVDr. Marta Pekárková DECVDI

13:40–14:20 Laboratorní diagnostika akutních stavů v gastroenterologii – MVDr. Ivana Váňová PhD

14:20–15:00 Management kritických stavů v gastroenterologii – MVDr. Leona Raušerová PhD

15:00-16:00 Coffee Break

16:00-16:40 Chirurgické řešení akutních stavů v gastroenterologii – MVDr. Jan Beránek MRCVS, board eligible ECVS

16:40–17:20 Onkologické příčiny akutních stavy v gastroenterologii – MVDr. Ondřej Škor DECVIM-CA (oncology)

17:20–18:00 Panelová diskuze


Zpět do kalendáře akcí