Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

New insights into Toxocara and Cestodes in companion animals and why regular deworming matters.

Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 22.03.2021
Do: 22.03.2021
Místo konání: On-Line
Přednášející: Paul Overgaauw a Peter Deplazes
Pořadatel: Vetoquinol s.r.o. Walterovo náměstí 329/3, 158 00 Praha 5, Česká republika
Odborný garant: Paul Overgaauw a Peter Deplazes
Kontakt:

info.cz@vetoquinol.com


Program:

Datum akce: 22.3.2021 od 20:30

Infekce gastrointestinálními parazity u koček a psů zůstávají v Evropě velmi rozšířené, navzdory dostupnosti antihelmintik. To se týká zejména škrkavek Toxocara a tasemnic, jako je Dipylidium caninum nebo Echinococcus multilocularis a E. granulosus, jak ukazují nedávné studie. Všechny tyto skryté parazitární infekce našich koček a psů mají vliv na zdraví domácích zvířat a navíc představují vysoké zdravotní riziko pro lidi, zejména pro děti. Tito GI helminti jsou považováni za zoonotické, a proto jsou jedním z nejdůležitějších problémů One Health, pokud jde o infekce parazity u zvířat v zájmovém chovu v Evropě.

PřednášejícíPaul Overgaauw (Utrecht University, The Netherlands) is a leading expert in Toxocara and has recently published his research on prevalence across Europe and he will share his view about the implications Toxocara holds for pet and One Health. Peter Deplazes (Zurich University, Switzerland) is the leading expert in Echinococcus. He will cover latest published results on tapeworm infections, the importance of regular deworming and tapeworm control.

Zájemci o účast, kontaktujte prosím své obchodní zástupce firmy Vetoquinol, nebo pište na info.cz@vetoquinol.com

Webinář je v anglickém jazyce, je zdarma, lze jej zhlédnout i dodatečně, ale pouze registrovaným před termínem akce.


Zpět do kalendáře akcí