Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

Orální tumory psa a kočky: Šestý onkologický kongres

Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 07.12.2018
Do: 07.12.2018
Místo konání: Hotel Noem Arch, Brno
Přednášející: Jan Beránek DECVS, Ludmila Bicanová res.ECVIM-CA, David Hanzlíček, Pavel Proks PhD., Ondřej Škor DECVIM-CA (oncology)
Pořadatel: Veterinární Asociace Klinické Patologie a Onkologie (VAKPO)
Odborný garant: Ivana Váňová, PhD.
Kontakt:

https://onkologickykongres.wordpress.com/registrace/ MVDr. Ivana Váňová, PhD., MVDr. Kateřina Škorová +420 725 990 445 seminar.vakpo@gmail.com


Přihláška: https://onkologickykongres.wordpress.com/registrace/
Cena: 2400 Kč bez DPH
Počet kreditů pro členy KVL: 21
Program:

Vážené kolegyně, vážení kolegové

Zveme Vás na Šestý Onkologický kongres pořádaný Veterinární Asociací Klinické Patologie a Onkologie (VAKPO) tentokráte věnovaný maligním orálním tumorům psa a kočky. Kongres se koná 7.12.2018 v prostorách hotelu Noem Arch v Brně.

Maligní orální tumory představují běžnou příčinu stomatologických onemocnění společenských zvířat. Rozvoj diagnostiky a terapeutických možností v posledních dvou dekádách si zasluhuje dostatečnou pozornost nás praktických lékařů s cílem umět lépe rozpoznat a léčit tuto zákeřnou skupinu chorob psů a koček. Některé nádory jako skvamocelulární karcinom je poměrně těžké umět klinicky rozpoznat v jejich počáteční fázi. Jiné nádory jako histologicky low-grade, biologicky high-grade fibrosarkom představují klinický oříšek, protože jejich morfologický nález je v silném rozporu s jejich klinickým chováním. Pouze teoretická znalost a současně praktická připravenost pomáhá toto onemocnění správně zavčas rozpoznat. Jen vhodná a časně zahájená léčba může u řady pacientů s maligními orálními tumory dosáhnout odpovídajících terapeutických výsledků včetně celkového vyléčení.

Nejlepší specialisté v oboru se s Vámi podělí o nejnovější poznatky, a především své klinické zkušenosti. Těšit se můžete na uznávané české přednášející jako je Jan Beránek DECVS, Ludmila Bicanová, David Hanzlíček, Pavel Proks PhD a Ondřej Škor DECVIM-CA.

Představíme Vám obecný klinický přístup u těchto pacientů, kdy a jak plánovat biopsii, jaká vyšetření provést z pohledu vyloučení metastáz a stanovení lokálního rozsahu onemocnění. Dozvíte se, jakým způsobem se rozhodovat při výběru odpovídající léčby, na jaké možné komplikace a rizika je nutné majitele připravit. Naučíte se, jaké informace potřebujete získat z histopatologické zprávy, na co si dát při interpretaci pozor a jak můžete veškeré informace získané diagnostikou využít ke správnému výběru odpovídající léčby. Nakonec se seznámíte se způsoby a technikami léčby běžně využívanými k léčbě pacientů s maligními orálními tumory.

Čeká Vás možnost diskutovat se všemi přednášejícími v rámci panelové diskuze, případně se s nimi blíže seznámit během kongresových přestávek a následného neformálního večera.

Těšíme se na setkání s Vámi,

Za pořadatele Ivana Váňová, Kristína Řeháková a Kateřina Škorová

Program:

Orální tumory psa a kočky

13:00-13:40 Klinický přístup k pacientovi s orálním tumorem (Ludmila Bicanová)

13:40-14:20 Cytologie orálních tumorů (David Hanzlíček)

14.20-15:00 Zobrazovací diagnostika orálních tumorů (Pavel Proks)

15:00-15:40 Chirurgie orálních tumorů – chirurgické plánování (Jan Beránek)

15:40-16:20 Coffee Break

16:20-17:00 Interpretace histopatologické zprávy z pohledu onkologa (Ondřej Škor)

17.00-17.50 Chirurgie orálních tumorů – chirurgické přístupy a možnosti (Jan Beránek)

17:50-18:40 Pooperační onkologická léčba orálních tumorů (Ondřej Škor)

18:40-19:00 Panelová diskuze se speakery


Zpět do kalendáře akcí