Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

Seminář SVPE – Infekční choroby koček

Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 10.09.2022
Do: 10.09.2022
Místo konání: Česká zemědělská univerzita
Přednášející: MVDr. Petra Černá, MRCVS AFHEA a Prof. Dr. Michael Lappin, DVM, Ph.D., DACVIM
Pořadatel: Smart Vet/Pet Education s.r.o.
Kontakt:

info@svpe.cz, 733 161 848, www.svpe.cz,

přihláška: https://www.svpe.cz/infekcni-choroby-kocek/


Přihláška: https://www.svpe.cz/infekcni-choroby-kocek/
Cena: 3 159 Kč
Program:

Partnerem semináře je Purina Pro Plan Veterinary Diets.

Datum konání: sobota 10. 9. 2022 , 9.00 – 17.00

Přednášky dr. Lappina:

Logické a praktické použití antibiotik u koček: V této přednášce se zaměříme na příklady nejčastějšího nasazení antibiotik u kočičích respiračních a gastrointestinálních onemocnění, onemocnění přenášených vektory a onemocnění močových cest. Důraz bude kladen na to, jak rozhodnout o indikaci antibiotik a v takových případech, jaké jsou nejlepší empirické možnosti pro dokončování diagnostiky. 

Aktuální informace o nemocech přenášených vektory u koček ve střední Evropě: V této přednášce bude dr. Lappin na příkladech ilustrovat zoonotický a klinický význam nemocí přenášených kočičím vektorem ve střední Evropě. Důraz bude kladen především na choroby přenášené blechami a klíšťaty, zejména na diagnostiku a léčbu anaplazmózy a bartonelózy u koček. 

Aktuální informace o virových onemocněních dýchacích cest u koček (včetně COVID): Tato přednáška přinese aktuální informace o léčbě virových respiračních onemocnění u koček. V jejím rámci budou představeny nové patogeny, jako je SARS-CoV-2, ale především se pozornost zaměří na způsoby prevence a léčby koček s chronickými infekcemi FHV-1 nebo FCV.

Přednášky dr. Černé:

Aktuální informace o diagnostice a terapii FIP: Přednáška posluchače seznámí s rozdíly mezi enterickým koronavirem FECV a virem infekční peritonitidy koček (FIPV) a patogenezí FIP. Představí zjednodušenou diagnostiku FIP v praxi a nové možnosti terapie FIP. Na závěr se budou probírat kazuistiky pacientů s FIP (suché a vlhké formy) a jejich terapie. 

Testování a managment FIV/FeLV: Přednáška poskytne aktuální informace o kočičích retrovirech a zaměří se na různé metody testování infekcí FIV/FeLV i na management a léčbu koček, které již jsou FIV/FeLV pozitivní. 

Vakcinační protokoly u koček: Dr. Černá představí směrnice 2020 AAHA/AAFP pro očkování koček. V této přednášce budou zmíněny schválené kočičí vakcíny (core vs non core), aby veterináři mohli vyvinout individualizované vakcinační protokoly založené na riziku pro kočky. Rovněž zde budou zmíněny aktuální informace o kočičích postvakcinačních sarkomech a správných metodách očkování, které mají těmto problémům pomoci předcházet.

Společná přednáška dr. Lappina a dr. Černé:

Záhadné kočičí infekční choroby: Dr. Lappin & dr. Černá se těší na představení minimálně 4 zajímavých případů kočičích infekčních onemocnění, s nimiž se v budoucnu  možná setkáme i v našich ordinacích!

V ceně je simultánní překlad z angličtiny do češtiny a občerstvení po celou dobu konání semináře.

Studenti VFU Brno a UVLF Košice obdrží slevu 50 % (zadejte v košíku kód STUDENT, při platbě EUR STUDENTSK, a pošlete nám e-mailem kopii studentského průkazu).

Seminář bude ohodnocen body v rámci kontinuálního vzdělávání KVL ČR a KVL SK

K platbě je možné využít body z věrnostního programu Norbrook a Purina veterinárního programu.


Zpět do kalendáře akcí