Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

„Svět není jen černobílý“ aneb Co musíte znát při vyšetření ortopedického pacienta I.

„Svět není jen černobílý“ aneb Co musíte znát při vyšetření ortopedického pacienta I. Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 22.04.2017
Do: 22.04.2017
Místo konání: EA Business hotel Jihlava
Pořadatel: Chirurgická sekce ČAVLMZ
Odborný garant: ČAVLMZ
Kontakt:

cavlmz@senatortravel.eu


Přihláška: https://www.cavlmz.cz/vzdelavaci-akce/aktualni-akce/svet-neni-jen-cernobily-aneb-co-musite-znat-pri-a11127846#formOnline
Počet kreditů pro členy KVL: 6
Program:

Chirurgická sekce ČAVLMZ pořádá cyklus seminářů pro praktické lékaře. První ze seminářů s názvem „Svět není pouze černobílý“ (22.4.2017) bude věnován základnímu a úhelnému kameni ortopedie, kterým není RTG vyšetření, ale klinické vyšetření a lokalizace bolestivosti a místa zdroje kulhání. Budeme se věnovat základním klinickým vyšetřovacím postupům při prvním kontaktu s kulhajícím pacientem, dále bude prezentován systém diferenciální diagnostiky příčin kulhání dle končetinového páru, lokalizace, stáří pacienta a velikosti plemene. Poslední přednáška bude zaměřena na důležitou diferenciaci neurologických a ortopedických příčin kulhání. Součástí semináře bude praktická prezentace jednotlivých vyšetřovacích hmatů na živém psovi pod vedením lektorů semináře.

Jedná se o výrazně prakticky zaměřený seminář určený pro kolegy ze všeobecných praxí (kteří se téměř všichni setkávají s ortopedickými pacienty), dále pro kolegy, kteří se začínají profilovat v ortopedii, studenty posledních ročníků veterinární fakulty nebo i kolegy, kteří si jen chtějí osvěžit správné vyšetřovací postupy a reflektovat vývoj v oboru.

Více informací a registrace na webu ČAVLMZ.


Přiložené soubory:
2017-04-22-0146-[1]-Program-seminare-I—Svet-neni-jen-cernobily

Zpět do kalendáře akcí