Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

„Jak vytěžit černobílý svět“ aneb Co musíte znát při vyšetření ortopedického pacienta II. (RTG)

„Jak vytěžit černobílý svět“ aneb Co musíte znát při vyšetření ortopedického pacienta II. (RTG) Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 10.06.2017
Do: 10.06.2017
Místo konání: EA Business hotel Jihlava
Pořadatel: Chirurgická sekce ČAVLMZ
Odborný garant: ČAVLMZ
Kontakt:

cavlmz@senatortravel.eu


Přihláška: https://www.cavlmz.cz/vzdelavaci-akce/aktualni-akce/jak-vytezit-cernobily-svet-aneb-co-musite-znat-p-a11129284#formOnline
Počet kreditů pro členy KVL: 6
Program:

Druhý seminář cyklu s názvem „Jak vytěžit černobílý svět“ (10. 6. 2017) bude zaměřen na základní znalosti o RTG vyšetření, které by měl mít každý praktik, který chce používat tuto nenahraditelnou diagnostickou metodu pro ortopedické pacienty. Program semináře je logicky vystaven od základních fyzikálních a klinicky důležitých principů RTG záření, přes systémy získávání RTG obrazu, techniky polohování pacienta při ortopedickém RTG vyšetření až po fyziologické a patologické nálezy na jednotlivých kostech a kloubech. Seminář by Vám tedy měl pomoci při rozhodování, jakým se vybavit RTG přístrojem, jakým systémem získávání RTG obrazu (zda a jakou pořídit digitalizaci), a potom jak pořizovat a vyhodnocovat diagnostické rentgenogramy. Velká pozornost bude věnována polohování pacientů. K dispozici by na stáncích sponzorujících firem měly být základní systémy digitalizace, RTG přístroje, skenery, polohovací pomůcky a možnost vyzkoušení práce s akvizičním softwarem. Lektory obou basic seminářů budou kolegové s dlouholetou praxí v ortopedii a rentgenologii z českých a moravských pracovišť, doplněni o technické specialisty na RTG zařízení.

Více informacích a chystaná registrace na webu ČAVLMZ.


Přiložené soubory:
2017-06-10-1834-[1]-Program-seminare-II—Jak-vytezit-cernobily-svet(1)

Zpět do kalendáře akcí