Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

Webinář: Quick scan lung ultrasonography and pathogen specific approaches to tackle BRD problem herds.

Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 07.07.2021
Do: 07.07.2021
Místo konání: On-Line
Přednášející: Dr. Bart Pardon a Prof. Dr. Hans Nauwynck, University Ghent
Pořadatel: Vetoquinol s.r.o. Walterovo náměstí 329/3, 158 00 Praha 5, Česká republika
Odborný garant: Dr. Bart Pardon a Prof. Dr. Hans Nauwynck, University Ghent
Kontakt:

info.cz@vetoquinol.com


Cena: Zdarma
Program:

Our guest speakers will discuss and expand on a step-wise approach to tackle bovine respiratory disease problem herds, using quick scan lung ultrasonography, respiratory tract sampling and microbiological testing to design pathogen specific control and prevention customized to the herd.

Přednáší:

Dr. Bart Pardon, DVM PhD Dipl. ECBHM, je docentem vnitřního lékařství velkých zvířat na univerzitě v Gentu (Belgie), je vedoucím oddělení přežvýkavců na klinice interní medicíny velkých zvířat. Jeho doktorská práce se zabývala morbiditou, mortalitou a používáním léčiv u telat s důrazem na respirační onemocnění (2012). Je certifikovaným specialistou EBVS v oblasti managementu zdraví stád skotu.

Prof. Dr. Hans Nauwynck, DVM PhD, je profesorem na univerzitě v Gentu (Belgiea a vedoucím virologické laboratoře. Je celosvětově uznávaným odborníkem na virová onemocnění různých druhů zvířat. Jeho výzkum se zaměřuje na buněčnou a molekulární patogenezi virových onemocnění u lidí a zvířat.


Zpět do kalendáře akcí