Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpět do kalendáře akcí

XXV. výroční konference ČAVLMZ

XXV. výroční konference ČAVLMZ Typ akce: Vzdělávací ČR
Od: 30.09.2017
Do: 01.10.2017
Místo konání: Kongresový pavilon E, Veletrhy Brno
Přednášející: Dr. Thomas Flegel, Dr. Jeniffer Ogeer, Dr. Richard Minárik, Dr. Claudio Bussadori, Prof. Eberhard Ludewig, Dr. Alex German
Pořadatel: ČVLMZ
Kontakt:

cavlmz@cavlmz.cz


Přihláška: https://www.cavlmz.cz/vzdelavaci-akce/aktualni-akce/xxv-vyrocni-konference-cavlmz-a11166903
Program:

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás již nyní touto cestou upozornit a pozvat na letos jubilejní XXV. výroční konferenci ČAVLMZ, která se bude konat 30. 9. a 1. 10. 2017 a to stejně jako minulý rok v prostorách Brněnského výstaviště. Registrace s možností výhodné „early bird“ již probíhá a je platná do 20.8.2017. Registrace možná ZDE.

Nově pro Vás máme připravené praktické kurzy před samotným kongresem, které se budou konat v pátek 29. 9. 2017.

Kurzy TPLO i TTA pořádají firmy Intrauma a firma Admayora pod záštitou chirurgické sekce ČAVLMZ. Oba kurzy budou omezeny na maximálně 30 účastníků, doporučujeme proto včasnou registraci.

 • Tibial Plateu Leveling Osteotomie
  praktický kurz, Massimo Petazzoni, IT – sponzor Intrauma IT
  registrace pomocí formuláře ZDE
 • Tibial Tuberosity Advancement – TTA porous
  Gianluca Rovesti, IT – sponzor AdMayora, IT
  více informací a registrace ZDE
 • Cestovní a vektorová onemocnění
  Niko Pantchev, D, Zuzana Svobodová, CZ – spozor Idexx CZ
  online registrace a více informací naleznete ZDE

Na hlavní sobotní program se nám letos opět podařilo získat dva světoznámé přednášející, které mnozí Vás budou znát z mezinárodních kongresů. Nosné téma soboty bude neurologie a urologie.

Dr. Thomas Flegel (Německo) bude přednášet mimo jiné na téma neuromuskulárních onemocnění a nemoci periferních nervů. Dr. Flegel je znám nejen svou obrovskou erudicí, ale také poutavou a často vyloženě zábavnou formou jeho přednášek, kde dokáže vysoce komplexní téma podat velice srozumitelným a interaktivním způsobem. „Neurology made easy!“

Dr. Jeniffer Ogeer (USA) nám připravila mimo jiné zajímavé přednášky na vždy aktuální témata: diagnostika onemocnění ledvin, praktický přístup k renálním pacientům a interpretace acidobazické rovnováhy. Tento stream vzniká ve spolupráci s firmou IDEXX.
Pro sestřičky připravila ČAVS na sobotu prakticky orientovaný workshop. Dr. Richard Minárik bude přednášet stomatologii psa a kočky pro veterinární techniky. Téma, které zcela jistě každou veterinární sestru a každého veterinárního technika zaujme.

Nedělní program bude ještě pestřejší:
Hlavní hvězdou bude Dr. Claudio Bussadori (Itálie) – známý humánní i veterinární kardiolog, který nám přednese kromě vysloveně praktických přednášek i několik témat pro pokročilé kardiology (například na téma intervenční kardiologie). Program přednášek vznikl ve spolupráci s kardiologickou sekcí ČAVLMZ.
Po úspěšném bloku zobrazovacích technologií z minulého ročníku budeme i letos navazovat dalším cyklem rentgenologických přednášek. Letos přijede z Vídně profesor Eberhard Ludewig s kolegyní. Tematicky se jejich přednášky budou týkat zobrazovací diagnostiky u onkologických pacientů od rentgenů a sonografie až po CT, MRI a scintigrafii. Tyto přednášky vznikají ve spolupráci s onkologickou sekcí ČAVLMZ.
Ve spolupráci s firmou Royal Canin jsme letos pozvali známého gastroenterologa Dr. Alexe Germana (Velká Británie), který bude ve svých přednáškách volně navazovat na témata prezentovaná minulý rok profesorem Willardem. Takže i zde je rozhodně na co se těšit.

Letos připravujeme navíc na sobotu atraktivní společenský program s živou hudbou a bohatým rautem. Zde budete mít možnost setkat se s přednášejícími a navazovat další odborné i přátelské kontakty.

Dalším důležitým bodem bude sobotní plenární zasedání ČAVLMZ. Zde bude předložena stávajícím prezidiem ekonomická bilance za minulý rok a výsledky auditu, který letos proběhne. Dále bude důležitým bodem volba nového prezidia, nyní již podle nových stanov a nového volebního řádu, který byl minulý rok plénem schválen.

Děkujeme všem kolegyním a kolegům za podporu na minulé výroční konferenci. Děkujeme také za konstruktivní připomínky a věříme, že se nám podaří díky tomu úspěšně navázat. Věříme, že letošní program osloví většinu z našich členů a že svou účastí opět podpoříte Vaší ČAVLMZ.

Miloš Urban, Jan Hnízdo
Za organizační výbor ČAVLMZ

ZÁKLADNÍ INFORMACE, REGISTRACE

Datum konání: 30.9. a 1.10.2017
Místo konání: Brno, Výstaviště BVV
Datum včasné registrace: 1.6.2017 – 20.8.2017
Datum klasické registrace: 21.8.2017 – 27.9.2017
Datum uzavření registrací: 27.9.2017
pozn. Registrace na místě není možná


Přiložené soubory:
2017-09-30-0004-[1]-hlavicka2017CZmodra
2017-09-30-ČAVLMZ_Program

Zpět do kalendáře akcí