Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Berlínské Grüne Woche

  Časopis Zvěrokruh 3/2014
     Z činnosti komory

Jan Bernardy

Mezinárodní berlínský zelený týden již od roku 1926

… vchod na výstaviště 2006 (Wikipedia)

 

Ve dnech 22–23. 1. 2014 jsem se zúčastnil výstavy Grüne Woche na pozvání Německé organizace BPT. Zájmová organizace, zastřešující veterinární lékaře v Německu, BPT se účastní pravidelně výstavy Grüne Woche na výstavišti v Berlíně, konané v lednu po dobu dvou týdnů na ohromující ploše necelé desítky pavilonů, s tematikou moderní produkce potravin a prezentace pro laickou veřejnost. Celé pavilony zde obsazuje Čína, Rusko, výstava zvířat a techniky zpracování a chovu.

Výstava je mimořádně navštěvovaná veřejností, především Berlíňany, ale i dalších částí Německa. Jak Lufthansa, tak Německé dráhy poskytují slevy při návštěvě této výstavy a doprovodný program a tematické moderované diskuze a kulaté stoly se těší zájmu médií.

Celé pavilony zde obsazuje Čína, Rusko

V tomto prostředí iniciovala BPT moderované diskuzní fórum, kterého se zúčastnili zástupci ministerstva zemědělství, vědy, neziskových organizací a především BPT jako organizátor. Spolu s prezentovanými názory zde byly představeny zúčastněné spřízněné organizace a zahraniční komory (Nizozemsko a ČR). Během pobytu byly dojednány záležitosti společných zájmů, předjednána účast zástupců BPT na Středoevropském veterinárním kongresu a okolnosti nové le-gislativy související s omezením nárůstu antimikrobiální rezistence, platným v Německu.