Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Hudební návraty profesora MVDr. Čeňka Červeného, CSc.

  Časopis Zvěrokruh 5/2018
     Společenská rubrika


Dne 17. 3. 2018 se pod záštitou prezidenta KVL MVDr. Karla Daniela v prostorách restaurace Moname v Brně konalo setkání bývalých studentů a učitelů, členů hudebních souborů Vysoké školy veterinární v Brně.


Setkání zahájilo oslavy 100. výročí založení Vysoké školy zvěrolékařské v Brně roku 1918. Pozvání přijali bývalí studenti hudebních těles působících na půdě VŠV v průběhu druhé poloviny 20. století. V přátelské atmosféře se potkali bývalí členové dechovek VŠV, bývalí hráči tanečního souboru ARS, dixielandu Jiřího Sedláčka, dixielandu Jiřího Mahela, členové legendárního Barel – rocku.

Na studentská léta přišli zavzpomínat členové dechovky z let 1980–1993 (MVDr.) Petr Falta, Pepa Svoboda, Prokop Maršík, Marie Vranková i bývalý člen Moravanky Josef Leicher, Ing. Všetečka, doc. MVDr. Láďa Pažout, dále člen sboru ND Brno MVDr. Radek Krul, bývalý člen dixielandu prof. Alfred Hera, jehož spoluhráč MVDr. Sedláček ze Šumperka se omluvil, že má ten den koncert se svou kapelou a mnoho dalších. Je vidět, že hudba mnohé z nás provází od studentských let celým profesním životem a nejen jím.

Organizace celé akce se ujala MVDr. Marie Vranková, hornistka dechovky VŠV v letech 1985–1990.

 

... Předání taktovky a Pamětního listu za celoživotní aktivní práci v oblasti hudby na VŠV Brno


Po celou dobu trvání hudebních souborů zájmové umělecké činnosti na půdě VŠV se jejich činnosti aktivně účastnil prof. Červený. Byl vždy aktivním členem hudebních těles a později kapelníkem dechovky VŠV. Jeho jméno je pro mnoho veterinářů nedílně spjato s hudbou a výukou anatomie.


 

V loňském roce u příležitosti 85. narozenin byla prof. Červenému udělena cena Medica Veterinaria. Za jeho celoživotní aktivní práci v oblasti hudby na VŠV Brno byl profesor Červený na setkání 17. 3. 2018 oceněn KVL pamětním listem z rukou prezidenta KVL MVDr. K. Daniela.

Předchozí setkání se konala v Brně v roce 1979 v kavárně Union, další v roce 1982 v hotelu Avanti, v roce 1986 v hotelu Voroněž a poslední setkání bylo v roce 1993.


Letošní páté. setkání několika generací veterinářů–hudebníků a jejich přátel z dob studií proběhlo ve velmi družné a přátelské atmosféře.

Účastníci setkání děkují za finanční a organizační podporu a KVL doufá, že se podaří uspořádat podobné setkání v dohledné době.

Marie Vranková

Komora veterinárních lékařů České republiky