Komora veterinárních lékařů České republiky

Informace SVS

Informace SVS – mimořádná veterinární opatření – salmonelóza drůbeže – Budislav u Litomyšle

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Pardubický kraj Husova 1747, 530 03 Pardubice Č. j. SVS/2017/097391-E ROZHODNUTÍ Krajská veterinární […]

Tisková zpráva SVS – Soud potvrdil oprávněnost pokuty za prodej nedeklarovaného koňského masa

Více než čtyři roky trvající správní řízení v souvislosti s aférou, v jejímž rámci některé subjekty v ČR i zahraničí prodávaly nedeklarované koňské maso a výrobky z něj, skončilo.

Tisková zpráva SVS – SVS provedla letos více než 300 kontrol přepravy živočišných produktů

Velmi užitečným nástrojem veterinárního dozoru jsou zejména v posledních letech kontroly prováděné ve spolupráci s Policií ČR a Celní správou ČR. V dosavadním průběhu roku provedli úřední veterinární lékaři spolu s policisty nebo celníky více než 300 kontrol na silnici a dalších 44 následných kontrol v místě určení zásilky.

Tisková zpráva SVS – SVS nařizuje vyšetření belgických a nizozemských vajec na fipronil, až po negativním výsledku se uvolní na trh

V souvislosti s kauzou fipronil v belgických a holandských vejcích nařizuje s účinností od 10. srpna 2017 Státní veterinární správa (SVS) mimořádná veterinární opatření.

Tisková zpráva SVS – Seznam invazních nepůvodních druhů, které se nesmí do EU dovážet, se od dnešního dne rozšiřuje o tři živočichy

Dnešním dnem vstupuje v platnost prováděcí nařízení Evropské komise, kterým se aktualizuje seznam invazních nepůvodních druhů, jež je zakázáno do Evropské unie dovážet.

Informace SVS – Požadavek na používání dalšího bezpečnostního prvku v pasu zvířete v zájmovém chovu – novela vyhlášky

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v souvislosti s nabytím účinnosti dne 1. srpna 2017 vyhlášky č. 211/2017 Sb., kterou se mění vyhláška č. 313/2014 Sb., o označování a pasech psů, koček a fretek v zájmovém chovu při jejich neobchodních přesunech, si Vás dovolujeme upozornit na povinnosti,

Tisková zpráva SVS – SVS: V polovině srpna bude na trhu účinná vakcína proti novému subtypu králičího moru

Vzhledem k množícím se dotazům a informacím od chovatelů králíků a veterinárních lékařů týkajících se hromadných úhynů i vakcinovaných králíků prověřovala Státní veterinární správa (SVS) situaci ohledně účinné vakcíny proti novému subtypu králičího moru.

Informace SVS – nová varianta moru králíků

SVS byla v posledních dnech několikrát dotazována chovateli a soukromými veterinárními lékaři na „nový“ typ moru králíků. Níže Vám přeposíláme odpověď SVS na dotaz soukromého veterinárního lékaře s doplněním, že níže uvedená vakcína ERAVAC by dle informací výrobce měla být v ČR k dispozici po 16. 8. 2017.

Tisková zpráva SVS – V části zamořené oblasti na Zlínsku bude možno lovit divoká prasata

Proškolení lovci budou nově moci lovit divoká prasata v části zamořené oblasti (okresu Zlín). Umožňuje to dnes schválená změna mimořádných veterinárních opatření Krajské veterinární správy pro Zlínský kraj ze dne 3. 7. 2017.

Tisková zpráva SVS – SVS: Upozorňujeme na nutnost dodržovat zákaz krmení prasat kuchyňskými odpady a pravidla pro zacházení s trofejemi

V souvislosti s aktuálním výskytem afrického moru prasat na Zlínsku upozorňuje Státní veterinární správa (SVS), že již téměř 15 let platí v České republice zákaz krmení prasat kuchyňskými odpady.

Komora veterinárních lékařů České republiky