Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Interview – Faouzi Kechrid

 
  Zvěrokruh speciál k WVC 2013 – Praha

prezident World Veterinary Association (WVA)

FAOUZI KECHRID A PREZIDENT KVL CR JAN BERNARDY

 

Co je hlavní činností Světové veterinární asociace (WVA)?

Světová veterinární asociace je zastřešující organizací, která má více než 100 členů, a to národních členů, regionálních členů, kontinentálních členů a mezinárodních organizací. Asociace sídlí v Bruselu a skládá se ze tří řídicích subjektů, jako je sněm, rada a řídící výbor. Posláním asociace je podporovat veterinární medicínu, stejný celosvětový názor a vzdělávání. Naším úkolem je zaručit zdraví zvířat, welfare zvířat a veřejné zdraví, a to celosvětově.

V dnešních dnech se snažíme o obnovení stanov. Snažíme se být flexibilnější, otevřenější a viditelnější. Tento čtvrtek bude zasedat sněm, kde budeme projednávat změnu stanov, interní směrnice a návody, abychom zajistili lepší budoucnost pro veterinární lékaře.

Jak byste zhodnotil činnost českých veterinářů při přípravě Světového veterinárního kongresu?

Česká republika se snažila již před deseti lety o organizaci světového veterinárního kongresu, očekávali jsme velmi dobrý kongres a teď se kongres zrealizoval. Přijeli účastníci z celého světa, to je skvělé a my bychom chtěli poděkovat organizátorům a vládě České republiky za to, že se máme možnost zase se sejít a mít úžasný kongres. Chtěl bych českým veterinářům poblahopřát a říct jim, že uspěli a mnohokrát jim poděkovat.

Kterou přednášku byste chtěl na tomto kongresu navštívit?

Jako prezident Světové veterinární asociace zde mám mnoho úkolů, teď navštívím mezinárodní seminář týkající se welfare zvířat a další vědecká setkání. Mám zde četná setkání a budu velmi zaneprázdněn, bohužel všechny nestihnu, ale budu se snažit navštívit co nejvíce.

Co je pro vás v dnešních dnech největší výzvou?

Usilujeme o lepší budoucnost. Chtěli bychom nové stanovy, které nám umožní mít více členů. Snažíme se zapojit také velké země, jako je Indie a Čína. Bylo těžké je zapojit, jelikož to stanovy neumožňovaly. S novými stanovami to bude možné, takže očekáváme lepší budoucnost s více veterináři po celém světě. S novou ústavou budeme viditelnější. Kongres se bude konat každé dva roky, ne každé tři roky jako dříve. Spousta zemí má zájem o organizaci kongresu. Chtěli bychom, aby se kongres konal každý rok. Příští kongres se bude konat v roce 2015 v Istanbulu, v Turecku. V roce 2017 v Koreji, v Soulu a v roce 2019 možná Brazílie, což ještě není rozhodnuto. Jsme tedy viditelnější a chceme, aby se zapojilo více zemí.

Co vás nejvíce zaujalo na České republice?

Českou republiku jsem navštívil již několikrát, ale pouze Prahu. V Brně na Veterinární univerzitě jsem bohužel nebyl a rád bych ho navštívil. Praha mě uchvátila, s manželkou jsme navštívili spoustu památek, město je nádherné, podle mého názoru jedno z nejkrásnějších na světě, a to nepřeháním. Prahu jsem navštívil kvůli jiným aktivitám, také jako hráč vodního póla, mám zde mnoho přátel a mým snem je navštívit i další města v této zemi.