Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Interview – Theresa W. Fossumová

 
  Zvěrokruh speciál k WVC 2013 – Praha

ředitelka Texas A & M Institutu pro preklinické studie (TIPS) – / institut zajišťuje laboratorní praxi v oblasti velkých zvířat /

THERESA W. FOSSUMOVÁ ŘEDITELKA TEXAS A & M INSTITUTU PRO PREKLINICKÉ STUDIE (TIPS)

 

Již několikrát jste navštívila Českou republiku, vaše přednášky jsou velmi oblíbené a vždy je navštíví mnoho posluchačů. Jaký na Vás udělali dojem čeští veterinární lékaři? Vidíte nějaký rozdíl mezi českým posluchačem a americkým posluchačem? Co byste doporučila českým veterinářům?

Nemyslím si, že by byl mezi českými a americkými posluchači nějaký rozdíl, přijdou mi velmi podobní. Neviděla jsem toho však moc z praxe v České republice, ve skutečnosti pouze přednáším. Studenti a veterináři mají velký zájem, mají spoustu znalostí a chtějí stále nové informace.

Co bych doporučila? To je obtížné říci, usuzuji jen z přednášek, musela bych toho vidět více z praxe, ale veterináři, které zde znám, jsou opravdu vynikající.

Jaký máte dojem z přednášek v České republice, je na nich něco zvláštního?

Praha je úžasná, je to krásné město a její návštěvu, si opravdu užívám. Lidé jsou zde pohostinní a nikdy nevynechám příležitost sem přijet. Všichni jsou velmi přátelští a jídlo je také skvělé. Tentokrát jsem zde jen nakrátko, ale najdu si čas na návštěvu památek a možná i trochu nakupování.

Jaký měla vliv ekonomická krize na veterinární lékaře v USA?

Krize v roce 2008 určitě ovlivnila veterinární praxi, která byla na sestupu. Zasáhla hlavně soukromé praxe, klesl počet pacientů, a tím také množství peněz, které lidé za svá zvířata utratili. Specialisty krize neovlivnila tolik jako všeobecné praxe. Dnes je ekonomická situace velmi blízko roku 2008, ale ekonomika se velmi rychle zotavuje.