Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Jak jsme křtili fretky

  Časopis Zvěrokruh 4/2015
     Informace – zprávy – výzvy

Leoš Grejcar – veterinární Václav Matěj Kramerius

Plzeňská tradice a její zdařilé naplnění

 

Stalo se příjemnou tradicí se scházet každou třetí únorovou sobotu v restauraci Na Spilce na Plzeňském pohodovém veterinárním plesu. Nejinak tomu bylo i letos. Zkušený plesový výbor ve složení Jitka Stejskalová, Ladislav Kuncl a Vladimír Měřínský věnoval této společenské akci ohromné úsilí a volný čas, aby nám umožnil se společensky vyžít. Počet účastníků dosáhl úžasného čísla čtyř set. Záštitu nad touto společenskou akcí převzala viceprezidentka Komory veterinárních lékařů České republiky

MVDr. Radka Vaňousová, která se stala i kmotrou nové publikace Fretky, králíci a hlodavci – klinická medicína a chirurgie I. díl. Tu jsme na plese pokřtili, jak jinak než v Plzni kvalitním plzeňským polotmavým Mastrem. Pozvání přijaly i přední osobnosti veterinárního života našeho kraje.

Organizátoři se snažili uspořádat společenské setkání za účelem vyzdvihnout celospolečenskou prestiž celého veterinárního stavu. Zárukou dobré zábavy byla opět dvě ověřená hudební tělesa: Dance band Plzeň a A. S. band. Nádherně upravené stoly, skvělá večeře i profesionální servis byly jedním slovem ohromující. Je příjemné nechat se takto „rozmazlovat“ armádičkou sličných servírek a mužných číšníků. Jídlo nemělo již tradičně chybičku, neboť večeře, při níž nasytíte nejen bříško, ale i duši, je základem dobré pohody. A pohoda je cílem konání našeho plzeňského plesání. Kulturním překvapením bylo vystoupení tanečního sdružení Las de la Torre z Centra španělské kultury v Klatovech, jež rozezvučelo španělskými rytmy taneční parket. Pro účastníky plesu byla již tradičně připravena hra o ceny. Ceny byly velice atraktivní: vepřová hlava a čtvrtě, barevný televizor, digitální fotoaparát, jiné cennosti a potřebnosti.

Pro některé kolegy byl tento ples jedinečnou příležitostí se společensky prezentovat. Někteří z nás pozváním svých rodičů a partnerů kompenzovali čas, který tráví na svých pracovištích. Většině z nás tento ples umožnil se neformálně setkat a pobavit se v poklidné atmosféře se svými přáteli, kolegy, spolužáky a VIP klienty. Ve shonu pracovních dnů to byla možnost se v klidu pobavit i se svými zaměstnanci, společníky, poradci a právníky a neformálně vyřešit některé pracovní problémy.

 

 

 

 

Pro inspektory státní veterinární správy to byla jedinečná příležitost se setkat na neutrální půdě a projednat aktuální problematiku současného podnikatelského prostředí. Ples skončil opět až nad ránem. Pro účastníky plesu bude zhotoven videozáznam, který je možno si obstarat u pana Vladimíra Měřínského, e-mailová adresa: faraon@volny.cz., případně zhlédnout na http://www.farao.eu/index.php?-goto=clanky&clanek=792. Závěrem si dovoluji poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto plesu. Především děkujeme společnostem, bez jejichž příspěvku by nebyla tato akce možná.

 

… výborný program, výborná nálada a samozřejmě – zpěv, víno a krásné ženy. V Plzni se tradičně zadařilo

Díky patří zejména Komoře veterinárních lékařů České republiky a zástupcům firem Bayer s. r. o., Cymedica s. r. o., Hills, M+H vet Kudlovice, Vetoquinol s. r. o. Nymburk, Noviko a. s., Veterinární klinika Kleisslova, Medicus veterinarius s. r. o., Farao Plzeň, Amigos coctail music bar, Bowling Třemošná, Resorba s. r. o. Domažlice, Plaček s. r. o. Poděbrady, Řezpof s. r. o. Třemošná, Elanco, Řeznictví Macáš Třemošná, Druko Střižov, Pizza San Marino, MEVET, Nestlé Purina PetCare, restaurace Na Spilce, restaurace Parkán, restaurace U Salzmana.

 
Leoš Grejcar,
veterinární Václav Matěj Kramerius