Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Jak jsme křtili urologii malých zvířat

  Informace – zprávy – výzvy

Leoš Grejcar

Již pošesté v pivovaru z bílého pláště do kvádra a plesových rób

Letos tomu bude 21 let, kdy se cesty veterinárních lékařů v České a Slovenské federativní republice rozdělily privatizační cestou. Pamětníci nostalgicky vzpomínají na příjemné chvilky strávené ve veterinárních střediscích, odborových rekreacích a večírcích. Byli jsme proto velice potěšeni jako organizátoři našeho plzeňského pohodového plesu vyprodanou kapacitou 550 míst světoznámé restaurace Na Spilce. Tato restaurace se stala místem tradičního setkání veterinárních lékařů a jejich přátel v příjemném prostředí kulturní světové pamětihodnosti města Plzně – plzeňském pivovaru.

děkujeme společnostem, bez jejichž příspěvku by nebyla tato akce možná

Když kostelní zvony na věži v třeskutém únorovém mrazu odbily 19 hodin, rozezněly se v obou sálech první tóny evergreenů české a světové populární hudby. Zárukou dobré zábavy byla opět ověřená dvě hudební tělesa: Dance Band Plzeň a Saldo Band Ladislava Kouly. Zkušený plesový výbor ve složení Jitka Stejskalová, Ladislav Kuncl a Vladimír Měřínský, duchovní otec a hlavní leader, věnoval této společenské akci velké úsilí a volný čas, aby nám umožnil se společensky vyžít na této jedinečné akci.

… pánská garderóba tradičně trochu nuda, ale dámy – radost pohledět

Záštitu nad touto společenskou akcí převzal prezident Komory veterinárních lékařů České republiky MVDr. Ondřej Rychlík, který se stal i kmotrem nové publikace Urologická onemocnění psa a kočky, kterou jsme na tomto plese pokřtili, jak jinak než v Plzni kvalitním euro-ležákem.

V průběhu plesu se pod pochoutkami tradiční české kuchyně prohýbaly rautové stoly, které byly stále obklopeny, dokud nezely prázdnotou. Vzhledem k lokalizaci restaurace v areálu pivovaru Prazdroj nebyla nouze o lahodný mok zlatavé barvy. Společenský večer plynul nenásilně a opět pohodově v jehož průběhu návštěvníci ochutnali z široké nabídky dobrot, které servírovaly jako pilně včelí dělnice vždy usměvavé číšnice za vydatné pomoci kvalifi kovaných kuchařů. Číšníci ve stylových úborech pobíhali svědomitě od stolu ke stolu a starali se o důsledné dodržování pitného režimu.

 

… viděno zleva – krásné prostory plzeňského pivovaru, veselá nálada, výborná hudba, taneční kreace účastníků a kankánová kulturní vložka

Kulturním překvapením bylo vystoupení tanečního sdružení Sparkling Diamonds, jež v rytmu kankánu příjemně dokreslilo pohodovou atmosféru našeho plesu. Pro účastníky plesu byla již tradičně připravena Hra o 393 cen.

 

Ceny byly velice atraktivní: televize Samsung, vynikající španělské pochoutky, týdenní pobyty na horách, Blue Ray přehrávač, digitální tablet, fotoaparát, navigace, šunkové kýty a jiné cennosti a potřebnosti. Ples skončil opět až nad ránem. Pro účastníky plesu bude opět zhotoven videozáznam na webových stránkách duchovního otce plzeňského veterinárního plesu, pana Vladimíra Měřínského http://farao.eu/index.php?goto=clanky&clanek=795

Závěrem si dovoluji poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto plesu. Především děkujeme společnostem, bez jejichž příspěvku by nebyla tato akce možná. Díky patří především Komoře veterinárních lékařů a zástupcům firem Bayer s. r. o., Vetoquinol a A-VET s. r. o.

 

… v tombole bylo vylosováno 393 cen. A některé byly pro výherce pěkná dřina

 
Leoš Grejcar
veterinární Václav Matěj Kramerius

P. S.: Plesová atmosféra je zaznamenána na webových stránkách: http://ppvp.rajce.idnes.cz/PPVP

 
foto: Leos Grejcar a Rajce