Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Jubilejní X. mistrovství veterinárních lékařů v parkurovém skákání

Jubilejní X. mistrovství veterinárních lékařů v parkurovém skákání

V prvním květnovém víkendu se konalo jubilejní X. mistrovství České republiky veterinárních lékařů v parkurovém skákání. Zatímco se prvních pět ročníků konalo v Dolní Moravici v Jeseníkách, další dva v Brně a poslední dva v Pardubicích, letos se toto klání přesunulo na Šumavu do jezdeckého areálu TJ Sokol Husinec a letošním hostitelem byl loňský vítěz MVDr. Jiří Oulický.

Všichni účastníci se sjeli na místo už v pátek odpoledne. Někteří využili možnost posledního doladění formy přímo na kolbišti a večer po ubytování v blízkých Prachaticích proběhl za účasti sponzorů neformální workshop na téma události v hipiatrii za uplynulý rok, radosti a strasti terénního veterináře.

Následující den odpoledne proběhlo samotné mistrovství.

Soutěž se jela jako dvoukolový parkur stupně „L“ na trestné body a v případě bezchybných výsledků rozhodovalo rozeskakování na zvýšených překážkách na čas. Stavitelem parkurů nebyl nikdo jiný než česká nejznámější mezinárodní stavitelka parkurů Ing. arch. Anežka Tůmová.

Soutěžilo celkem osm jezdců a koní, z toho někteří účastníci měli dva koně.

Cílem prvního kola projeli bezchybně tři jezdci a další čtyři měli jen jednu chybu. Druhé kolo dokončilo bez chyby celkem šest soutěžících z osmi a po sečtení výsledků z obou kol zůstali bezchybní pouze dva.

Tito jezdci se rozeskakovali na čas. Zvítězila MVDr. Zuzana Remtová na koni Norman bezchybným výsledkem a časem 41,01 s. Druhý skončil MVDr. Josef Dvořák, rovněž bez chyb na překážkách, ale časem 41,86 s.

O pořadí na třetím až šestém místě rozhodoval při stejném počtu trestných bodů čas druhého kola a jezdci se seřadili v tomto pořadí.

Třetí byla opět MVDr. Zuzana Remtová se svým druhým koněm Sterol, čtvrtý loňský vítěz MVDr. Jiří Oulický s Rembrandtem a pátá předloňská vítězka MVDr. Lenka Macháčková a Hadžim.

Mistrovství ČR ukázalo velkou vyrovnanost jezdců-veterinářů, protože za posledních šest let bylo šest různých vítězů. Tento fakt dodává soutěži na napínavosti až do posledního okamžiku.

Zároveň tato soutěž prověřila zúčastněné a potvrdila jejich dobrou formu před nadcházejícím vrcholem jezdecké veterinární sezóny, jímž bude Světový pohár v parkurovém skákání letos v červenci ve Francii, kam se všichni zúčastnění jezdci chystají.

MVDr. Josef Dvořák