Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Karlovarské muzicírování

  Časopis Zvěrokruh 8/2018
     Z činnosti komory


Leoš Grejcar

Jak hudební těleso ve Varech vařilo pro české a slovenské veterináře

Po úspěšném koncertování hudebního tělesa Hanuše Velebného a jeho HDP v třemošenské bowlingárně jsme domluvili s Hanušem další koncert v našem kraji. Shodou okolností se v tomto roce uskutečnilo společné jednání slovenské a české Komory v Karlových Varech. Proto jsem požádal Hanuše a sličnou kolegyni z Karlovarského kraje Evu Jiránkovou o uspořádání společného společenského posezení u muziky. Slovo dalo slovo a toto společné posezení obou Komor a členů přilehlých okresních sdružení se uskutečnilo v malebných prostorech salonku známého karlovarského hotelu Dvorana. Tyto prostory si velice pochvaloval zvukař, neboť kvalitní koberec a obložení stěn umožnilo kvalitní poslech Hanušova hudebního tělesa. Netušil totiž, že akustika tohoto sálu byla vyvíjena odborníky.

Po krátkém přivítání váženého prezidenta Komory České republiky MVDr. Karla Daniela se rozezněly nám známé hity: Blues pro primářku Vaňurovou, Starej chlap, Prostě chlap, Chlap bez ambic a jiné.

Naše společné setkání se protáhlo do pozdních nočních hodin, neboť jsme byli obletováni snaživým a úslužným personálem, který se staral o náš pitný režim. Samozřejmě bylo příjemné posedět u stolu se svými kolegyněmi a kolegy ze sousedních sdružení a členy představenstva. Přínosná pro mne byla diskuse s naší komorovou makléřkou paní Zdeňkou Hanelovou, která se s námi podělila o zkušenosti a poznatky ze své makléřské praxe. Potěšující byl rozhovor i s první prezidentkou Slovenské komory veterinárních lékařů MVDr. Silvií Štefákovou, jejíž slovenština nás velice okouzlila. Nemohu opomenout ani příjemné chvilky strávené při rozhovoru a vzpomínkách s atraktivní členkou nekompromisní revizní komise Veronikou Grymovou. Úderem půlnoci jsme byli přesunuti do pánského klubu, kde jsme se věnovali typickým pánským záležitostem – kulečníku a řešení celosvětového míru a ekonomické stability.

Leoš Grejcar

Komora veterinárních lékařů České republiky