Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zvěrokruh 03/2019

 

Časopis 3/2019 ke stažení

Úvodník – MVDr. Martin Zelinka

Vážené kolegyně a kolegové,

když píšu tyto řádky, sluníčko bojuje ze všech sil, aby rozpustilo poslední hroudy sněhu v parcích a zahradách, venku už se ozývají první nesmělé melodie ptáků a někde už se dokonce objevují první sněženky, bledule či petrklíče a zima pomalu ustupuje do svých horských pevností.

Přípravná schůzka grémia komor před jednáním s premiérem

Na pozvání prezidenta ČLK Dr. Kubka se 14. února konala v Praze přípravná schůzka grémia profesních komor. Jejím cílem bylo stanovit společné průřezové body zájmu profesních komor před jednáním s premiérem Babišem, které je plánováno na 4. března.

Murphyho zákony

  Časopis Zvěrokruh 3/2019      Z činnosti komory   M U R P H Y H O Z Á K O N […]

Výzva Mediální komise

Mediální komise vyzývá kolegy, kteří mají zájem zlepšit úroveň rubriky VETINFO umístěné na webu Komory a zaměřené na informování laické veřejnosti o aktuálních veterinárních tématech, aby se podíleli vlastními příspěvky.

Termíny zasedání orgánů a komisí KVL ČR

  Časopis Zvěrokruh 3/2019      Z činnosti komory Termíny zasedání orgánů a komisí KVL ČR 14. 3. 2019 revizní komise 16. 3. […]

Spoločensko-odborné podujatie Dolný Kubín

Malá zpráva z odborneho–spoločensko–športového podujatia veterinárov Euroregionu Beskydy v Dolnom Kubíne 15. – 16. 2. 2019

Praktický průvodce přiznáním k DPFO

Vážení čtenáři. Po maratonu seminářů v Ostravě, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Praze a v Plzni, kde jsem vás moc ráda viděla, pevně věřím, že vám ekonomické informace daly doporučení a návody, jak správně pracovat se základem daně, na co si dát pozor a co doložit při i zpracování daňového přiznání za rok 2018. A proto ještě než je podáte do termínu 1. 4. 2019 za rok 2018, v bodech zrekapituluji DPFO.

Webináře 2019

  Časopis Zvěrokruh 3/2019      Pro praxi 13. 3. 2019 Na co si dát pozor při anestezii brachycefalických plemen psů, Přednášející: MVDr. […]

46. veterinární volejbalový turnaj

  Časopis Zvěrokruh 3/2019      Informace – zprávy – výzvy

Případ neprůchodnosti /díl první/

Soudnička popisuje případ déletrvajícího onemocnění kočky, jejíž základní diagnóza zůstala nevyjasněna. Kočka se léčila postupně na dvou různých pracovištích a podstoupila i chirurgický zákrok a transfuzi krve.