Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

… letem veterinárním světem

Informace – zprávy – výzvy

 

Veterinární fakulty v Itálii schválené evaluačním schematem EAEVE/FVE

FNOVI (Italská federace veterinárních komor) nedávno aktualizovala seznam fakult veterinární medicíny v zemi. Fakultami schválenými evaluací EAEVE/FVE jsou: Bari, Bologna, Padua, Perugia, Teramo a Turin; podmíněně schválenými Parma a Pisa; neschválen byl Milan, který se připravuje na další návštěvu evaluačního týmu.

Fakulta Camerino byla evaluována v dubnu 2011 a výsledky ještě nejsou známy. Evaluace fakulty v Neapoli je plánována na rok 2012 a v Sassari a Messině na rok 2013. Rok 2013 je pro italské fakulty kritickým, protože ministerstvo školství plánuje odebrat akreditaci fakultám, které nebyly evaluovány, a těm, které byly EAEVE/FVE jen podmíněně schváleny: vzhledem k tomu fakulta v Catanzaro (14. fakulta) letos nepřijímala žádné nové studenty.

Nález 36 mrtvých divočáků ve Francii

Třicet šest mrtvých divokých prasat a jedna nutrie byly nalezeny minulý měsíc na pobřeží zálivu Gouessant (blízko Rennes ve Francii). Při vyšetření byla zjištěna otrava sirovodíkem (H2S) u šesti ze sedmi vyšetřovaných kusů prasat; odborníci jsou přesvědčeni, že otrava nastala působením plynu, vyprodukovaného zvýšeným růstem mořských trav a řas při pobřeží.

FVE • Rue Defacqz 1 • 1000 Brussels • info@fve.org