Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Lyžovačka v Dolním Kubíně

  Časopis Zvěrokruh 8/2014
     Informace – zprávy – výzvy

Jan Bernardy

8. ročník Mezinárodních lyžařských závodů v obřím slalomu veterinářů Euroregionu Beskydy

Jako připomínka loňských sněhů může působit článek o lyžařských závodech v létě, nicméně pro bohatost publikačního materiálu (a též marná snaha vyloudit výsledkové listiny v aktuálním čase) se dostává místo až nyní. Lyžařské závody se již tradičně konají koncem února v Dolním Kubíně, na svahu Kubínská Hoľa.

Letošní ročník byl poznamenán všeobecným nedostatkem sněhu a spíše jarním počasím. Proto se jel závod jako jednokolový. Ani poněkud stísněné podmínky nezabránily pořadatelům ve vytvoření přátelské a uvolněné atmosféry, ani závodníkům s ambicemi na přední místa ve vynikajících výkonech.

Závodů se zúčastnilo 14 českých veterinárních lékařek a lékařů, 35 účastníků z pořádající země a 24 polských borců. Celkovým vítězem se stali Češi: Petr Čermák (současně vítěz v kategorii mužů 36–50) s nejlepším časem závodu a za ženy pak Alena Vašutová (rovněž v kategorii nejmladších žen) – oba z KVS. V kategorii žen nad 40 roků zvítězila Patricia Vankúšová z pořadatelké země, v nejmladší a nejstarší kategorii mužů zvítězil Poláci Adam Opalkski a Waldemar Urzedowski,

 

seniory pak porazil Tadeusz Dziubek. Další ročník, doufejme za standardních sněhových podmínek, se bude konat opět v Dolním Kubíně 21. února 2015. Akci mohu osobně doporučit; ač na trati si nikdo nic nesleví, na celé akci panuje družná atmosféra a hostitelé jsou opravdu velkolepí. Tož, kolegové a lyžaři, nezkusíme obsadit některé ze stupňů vítězů někým z české Komory?

Výsledková tabula
Ženy do 40 r. 1 místo Vašutová Alena, CZ
2 místo Swirska Magdalena, PL
3. místo Grabowska Joana, PL
 
Ženy nad 40 r. 1 místo Vankúšová Patricia, SK
2 místo Nováčková Adriana, SK
2. místo Kvochová Drahomíra, SK
 
Muži do 35 r. 1 místo Opalski Adam, PL
2 místo Čulen Róbert, SK
3. místo Rozek Lukasz, PL
 
Muži 36-50 1 místo Čermák Petr, CZ
2 místo Tlustochowicz Wojtech, PL
3. místo Golonka Pavel, PL
 
Muži 51-62 1 místo Urzedowski Waldemar, PL
2 místo Gierek Aleksander, PL
3. místo Dikant Jaroslav, SK
 
Senioři 1 místo Dziubek Tadeusz, PL
2 místo Krajčí Martin, SR
3. místo Tomiczek Piotr, PL
 
Celkový počet účastníků závodů: 73
z toho – ženy – 17
           – muži – 56
CZ – 14 závodníků
PL – 24 závodníků
SK – 35 závodníků

 
Jan Bernardy