Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Mikulášský turnaj 2014

  Časopis Zvěrokruh 2/2015
     Informace – zprávy – výzvy

Jan Vobr

DESÁTÝ ROČNÍK MINIFUTSALOVÉHO SOUPEŘENÍ

Rok 2014 je již u svého cíle, a proto jsme se tradičně sešli při turnaji v minifutsalu na veterinární půdě v Brně. Letošní ročník Mikulášského turnaje uzavírá první dekádu turnajů v minifutsalu, jež jsme zahájili v roce 2004. Během té doby jsme společně zažili dvacet turnajů, dvacet setkání přátel a kamarádů.

Pesaři

 

Desátý Mikulášský turnaj proběhl v pátek 5.12. 2014 v hale VFU Brno.

Mnoho z účastníků dorazilo už den před plánovanou akcí, aby doladili taktiku a nasáli brněnskou atmosféru.

Celkem se zúčastnilo 11 týmů. Na dvou hřištích volejbalových rozměrů probíhaly zápasy základních skupin. Do dalších bojů postupovaly vždy čtyři týmy ze skupiny. Z těchto osmi týmů se ti nejlepší probojovali do semifinále.

Pesaři si v boji o třetí místo neporadili s nejzkušenějším týmen turnaje Th e best of Kůďa, který kormidluje anesteziolog specialista Kůďa, a podlehli v poměru 3 : 4.

 

z leva doprava: … The best of Kůďa … Piraňa -předávání

 

z leva doprava: … Modrá ústřice … Piraňa … Modrá ústřice – předávání

 

Ve finále si to potom rozdaly týmy Modrá ústřice, obhájci minulého ročníku, s týmem Piraňa, který má pod taktovkou oblíbený magistr Chodníček. Hrál se nejdříve opatrný futsal, kde se čekalo na chybu soupeře. Postupně však ukázali převahu a více šancí si vypracovali hráči z Modré ústřice a o gól zvítězili v poměru 2 : 1.

Celodenní sportovní putování jsme zakončili kulturním počinem v Topas clubu, kde nás roztančil DJ Mike.

Velice si vážím toho, že se za těch deset let našlo tolik příznivců, kteří se turnajů pravidelně účastní ať už jako hráči, nebo diváci. A proto vám všem chci poděkovat za čas a chuť se vracet.

Velký dík bych chtěl věnovat všem lidem, kteří se podílejí na organizaci této akce, jelikož za deset let ušli dlouhou cestu a odvedli mnoho mravenčí práce.

Poděkování dále patří panu rektorovi prof. MVDr., Ing. Pavlu Suchému, CSc., MBA, a Komoře veterinárních lékařů za sponzorské dary a zaštítění celé akce.

Závěrem mi dovolte vám popřát do nového roku 2015 hlavně pevné zdraví a pevné nervy.

 
Honza Vobr