Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Mistrovství světa veterinárních lékařů v parkuru

  Časopis Zvěrokruh 1/2014
     Informace – zprávy – výzvy

Miroslav Vitásek

Veterináři opět v sedle

…Plundrová – Lapentti

 

Mistrovství veterinárních lékařů v parkurovém skákání se v loňském roce konalo v rámci podzimních závodů Z-ST* v nově otevřeném jezdeckém areálu Equine sport center Olomouc. Poslední zářijový víkend se zde na startu sešlo 12 dvojic. Jako tradičně byla vypsána dvoukolová soutěž L* + L** s jedním rozeskakováním na čas v případě rovnosti bodů po dvou kolech.

V sobotním prvním kole na výšce 115 cm se nejlépe dařilo MVDr. Renému Finsterlemu s klisnou Eurou, který předvedl nejen bezchybný, ale i velmi rychlý výkon, jenž stačil i na 2. místo otevřené soutěže, které se účastnilo 106 dvojic! Čistý výkon, avšak v pomalejším čase, předvedly další tři dvojice: MVDr. Zuzana Plundrová – Lapentti, MVDr. Jan Vala – Kamelot 1 a MVDr. Vít Holý – Aramis II. Jednou chybovala MVDr. Kamila Růžičková a klisnou Rulan a dvakrát MVDr. Luboš Kucharovič s Cortex.

První soutěžní den byl zakončen přátelským posezením a společnou večeří kolegů v restauraci místního Penzionu v jízdárně.

V nedělním druhém kole na výšce 120 cm se startovalo v pořadí od nejhoršího k nejlepšímu, podle dosaženého výsledku z kola prvního. Vítu Holému, Janu Valovi a Zuzaně Plundrové se podařilo zajet bezchybně i druhé kolo. Jediným, kdo nezvládl navázat na výborný výsledek z prvního kola, byl MVDr. René Finsterle. V rámci druhého kola inkasoval 17 trestných bodů a to znamenalo výrazný propad ve výsledkové listině.

 

… Renda – Eura

…. Luboš – Cortex

 

Díky třem bezchybným dvojicím z obou kol bylo zajištěno rozeskakování na překážkách výšky 130 cm. Jako první startoval MVDr. Vít Holý s Aramisem II, kterému se bohužel nevedlo podle jeho představ a čtyři skokové chyby znamenaly 16 trestných bodů. Jako druhý startoval MVDr. Jan Vala s koněm Kamelot, který předvedl opatrnou jízdu bez skokové chyby a inkasoval pouze dva trestné body za čas. Vše ve svých rukách měla MVDr. Zuzana Plundrová s Lapenttim, která si nemohla dovolit žádnou skokovou chybu a pouze mírné překročení časového limitu.

Skoková chyba na čtvrtém skoku parkuru však znamemala čtyři trestné body a o vítězi bylo rozhodnuto.

Z vítězství se radoval MVDr. Jan Vala na koni Kamelot, na druhém místě se umístila vítězka z r. 2012 MVDr. Zuzana Plundrová na koni Lapentti a na 3. medailovém místě MVDr. Vít Holý s Aramisem II.

Skvělou atmosféru letošního mistrovství dokreslovalo krásné slunečné počasí a bohatá divácká kulisa. Vzhledem k tomu, že se jezdecký areál nachází prakticky v centru Olomouce, je perfektně dostupný nejen pro fanoušky jezdeckého sportu, ale i pro okolní laickou veřejnost, pro kterou je ESC Olomouc oblíbeným cílem víkendových vycházek.

 

…Honza – Kamelot

Závěrem patří poděkování provozovatelům ESC Olomouc a především sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit.

– KVLČR finanční dar
– Bioveta Ivanovice na Hané – hodnotný finanční dar
– Vetoquinol – hodnotné výrobky a osobní účast pana ředitele s manželkou
– Cymedica – výrobky
– Samohýl – výrobky
– Orion pharma – finanční dar

…Kamila – Rulan

 

Vítek – Aramis

… poháry

   
 
Miroslav Vitásek