Komora veterinárních lékařů České republiky

Nabídnou práci lidem, zvířatům zdravou výživu

Nabídnou práci lidem, zvířatům zdravou výživu

Helvíkovice – Česko-španělský výrobce krmiv pro domácí zvířata Dibaq plánuje, že v této obci na Ústeckoorlicku postaví nový závod za téměř 400 milionů korun. Počet pracovníků by se měl ze současných asi 170 lidí zvýšit o další desítky zaměstnanců.

Stavba by měla začít již v příštím roce, řekla včera manažerka firmy Renata Popelářová. V Žamberku a okolí, kde firma působí, byla na konci dubna zhruba osmiprocentní nezaměstnanost. Na jedno volné pracovní místo připadalo 11 uchazečů o práci.

Dibaq investoval sedm milionů korun do výroby zdravé výživy pro psy a kočky, dalšími dvěma miliony přispěla Unie v rámci programu Eureka. “Různé granule pro psy a kočky obsahují některé látky, které sice zvířatům chutnají, ale zatěžují jejich organismus. Mohou přivodit vysoký tlak a onemocnění srdce, jater, ledvin a dalších orgánů. Některé látky mohou být dokonce i návykové,” tvrdí Popelářová. Podle ní zájem o zdravou výživu zvířat, především psů a koček, stále roste. Část produkce firma exportuje do Španělska, Ruska, na Ukrajinu, do Řecka nebo na Maltu. (čtk)

Komora veterinárních lékařů České republiky