Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Nebojte se, veterináři tady zůstávají!

Datum: 08.01.2011
Autor: Radka Wallerová
Zdroj: Mladá fronta DNES
Strana: 02
Rubrika: Z domova

Nebojte se, veterináři tady zůstávají!

Zápisník

Mezi množstvím zpráv o výpovědích lékařů a jejich odchodu do zahraničí včera jedna zasvítila. Napsala nám veterinářská komora, že veterináři tady zůstanou. Kdo by to řekl? Nebo spíš, kdo by se bál, že taky vezmou kramle?

Veterináři z toho přesto udělali hlavní téma tiskové konference, ačkoli ve skutečnosti chtějí mluvit o něčem jiném, třeba o kontrole potravin živočišného původu, což je při nynější německé dioxinové aféře aktuální.

Jenže zvěrolékaři v pozvánce vypíchli tohle: “Čeští veterináři do zahraničí utíkat nebudou. Naopak nabízí českému státu pomoc.”

A to je legrační představa.

Pacienti, nebojte se, až vás kvůli nedostatku doktorů nevezmou v nemocnici, zaklepejte u veterináře ve vedlejší ulici. Nakonec, dlaha jako dlaha a očkování jako očkování, ne?

Jen si nezapomeňte peněženku, protože u zvířecích doktorů vám lidské zdravotní pojištění nebude nic platné. Platí se tady na dřevo a sumy, vedle nichž poplatky za den v nemocnici nestojí za řeč.

Radka Wallerová reportérka MF DNES