Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Nové myšlenky a technologický progres ve veterinárním lékařství

  Časopis Zvěrokruh 9/2016
     Informace – zprávy – výzvy

VEMODIA a.s., Laboratoř veterinární molekulární diagnostiky

 

Pokrok v každém oboru lidské činnosti nastává v tu chvíli, kdy se šťastně skloubí vysoká odbornost, dlouholeté zkušenosti, invence a technologický progres. Tyto čtyři pilíře stojí vždy u zrodu všech velkých událostí.

Máme tu čest Vám představit laboratoř veterinární molekulární diagnostiky VEMODIA, která vznikla právě na těchto principech. Laboratoř přináší nejmodernější diagnostické přístupy v oboru molekulární biologie a genetika, založené na mnohaletém know-how a průlomové technologii Next Generation Sequencing (NGS, sekvenování nové generace).

NGS technologie odkrývá doposud netušené diagnostické možnosti. V jedné ze svých aplikací umožňuje multiplexní genetickou analýzu panelů genů asociovaných se stovkami závažných geneticky podmíněných onemocnění u psů, koček, koní a dalších druhů zvířat, a lze ji s úspěchem využít v programech zaměřených na zodpovědné šlechtitelství a chovatelství.

V jiné technologické aplikaci dovoluje NGS kvantitativně detekovat patogenní mikroorganismy (bakterie, houby, viry, parazity), a to zcela bez technických limitací, se kterými se potýká klasická mikrobiologie, založená na kultivaci infekčního agens (viabilita mikroorganismů, jejich kultivační nároky, nekultivovatelnost a priori). Pandetekce bakterií, hub, virů a mikroskopických parazitů je metodou volby v diagnosticky komplikovaných a nejasných případech, kdy techniky klasické kultivační mikrobiologie nepřináší řešení.

NGS technologie rovněž umožňuje absolutní určení identity organismu, založené na kompletním sekvenování jeho genetické informace. Tato aplikace je především vhodná pro záchranné a šlechtitelské programy vzácných a ohrožených zvířat, obzvláště zvířat v péči zoologických zahrad.

Pro více informací prosím nahlédněte na naše stránky www.vemodia.cz a nebo nás kontaktujte telefonicky, e-mailem či prostřednictvím sociálních sítí.

Přejeme Vám hlubokou invenci ve Vašem oboru a těšíme se na prolnutí s naším světem molekul a genů. Centrem naší pozornosti jsou zvířátka – a vše, co jsme vymysleli, je pro ně.

 

 

Vaše VEMODIA a.s.