Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

O reakcích na článek “Profesní řád kontra názvy pracovišť”

  Časopis Zvěrokruh 5/2019
     Informace - zprávy - výzvy


O reakcích na článek "Profesní řád kontra názvy pracovišť"


 

Vážení,

v minulém čísle jsem vám oznamoval svou situaci, v níž jsem se ocitl jako pověřený referent ve věci Profesní řád kontra názvy pracovišť. Zejména v prvním týdnu po zveřejnění mého telefonního čísla jsem byl účastníkem bezpočtu telefonátů.

Všem telefonistům chci touto cestou upřímně a vřele poděkovat. Před výše zmíněnou akcí jsem ze strany některých členů orgánů Komory byl konfrontován katastrofickými scénáři, co vše se dá očekávat.


Všechny telefonáty měly podobný ráz: „Máme problém, název našeho pracoviště neodpovídá předpisům, potřebovali bychom se poradit, jak to udělat, aby to nebyl problém“.

Ani jednou jsem nebyl svědkem rozlobeného výlevu, nadávek či osočování. Nikdo nepoukazoval na jiné, že jejich název je také špatný, každý z volajících řešil primárně sebe a hledal cestu, jak být kolegiální vůči druhým a zbytečně nerozdmýchávat spory.

Ani sám, jako velký optimista, jsem takovouto 100% zpětnou vazbu nečekal. Objektivně je nutné přiznat, že ti, co na to kašlou, asi neměli ani potřebu volat.

Přesto, aniž bych chtěl přehnaně patetizovat, mě to při zpětném pohledu upřímně dojalo a povzbudilo v tom nelámat nad Komorou jako takovou ještě hůl, ač k tomu leckdy nemám daleko.

Ještě jednou tedy všem moc děkuji za pozitivní a konstruktivní přístup a moc bych si přál, aby se to stalo příkladem pro všechny členy KVL nejen v této „okrajové kauze“, ale i v jiných, které nás možná ještě čekají.

Jan Pokorný