Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Osmé plzeňské křtění a plesování

  Časopis Zvěrokruh 4/2014
     Informace – zprávy – výzvy

Leoš Grejcar

Jak se v Plzni plesalo

Uskutečnilo se na tradičním místě (restaurace Na Spilce) v tradičním termínu (třetí únorovou sobotu) pod záštitou Komory veterinárních lékařů České republiky v sobotu 15. února tohoto roku. Bylo velice potěšující, že náš Plzeňský pohodový ples obstál v konkurenci televizních pořadů, jakými byly zimní olympijské hry v Soči a akční fi lmy v čele s Brucem Willisem a Stevenem Segalem.

… chutné občerstvení, svižná hudba, bohatý program a především fantastická nálada, bez které by plzeňské plesání nebylo tím, čím je

 

Když kostelní zvony na věži odbily 19 hodin, rozezněly se v sálech Na Spilce první tóny evergreenů české a světové populární hudby. Stoly a taneční parkety se rychle zaplňovaly plesovými návštěvníky, kteří si ve vstupní hale mohli prohlédnout ceny připravované do oblíbené soutěže. Celkem 398 cen, z nichž 20 výherních se postaralo o napínavou atmosféru při vylosování cen. Úderem osmé hodiny večerní byl ples slavnostně zahájen slovy zástupkyní Komory veterinárních lékařů České republiky MVDr. Radkou Vaňousovou. Tradičně i v tomto roce jsme pokřtili novou publikaci z nakladatelství Medicus veterinarius.

Kmotrou nové publikace: Obvazové techniky, přikládání kastů a dlahování končetin se stala kolegyně Radka Vaňousová. Náš pohodový ples se stal místem setkání veterinárních lékařů a jejich přátel v příjemném prostředí kulturní světové pamětihodnosti města Plzně – Plzeňského pivovaru. Bohatý program, pestrá směs hudby, kulturní vystoupení a zábava až do ranních hodin jsou garancí hezkého zážitku, který se opakuje jen jednou za rok. O dobré jídlo a pití nebylo v této světoznámé restauraci nouze. Návštěvníci plesu se bavili společenským tancem v obou sálech za doprovodu skupin Dance band Plzeň a TRIWOLY. Vrcholem plesu bylo vystoupení mažoretek ze Studia 22. O půlnoční překvapení se postarali, jako vždy, námi oblíbení kuchaři, kteří podávali výbornou šunku. Teplé jídlo, vychlazené pivo na optimální pohodovou teplotu, štamprdlíky v bříšku a protančené boty byly příjemnou tečkou letošního plesu, připravovaného nejen pro veterináře, ale i pro jejich přátele a blízké. S posledními hosty jsme se loučili po třetí hodině ranní.

Naše poděkování patří všem firmám, které se podílely na finančním zajištění tohoto plesu. Především bych chtěl poděkovat zástupcům Komory veterinárních lékařů České republiky a fi rmám: A-vet s. r. o., Bayer s. r. o., CEVA, Cymedica. s. r. o., HENRY SCHEIN s. r. o., LOVELAND s. r. o., M+H VET s. r. o., NOVARTIS s. r. o., Resorba s. r. o., ROYAL CANIN, Řeznictví Macáš Třemošná, Vetoquinol s. r. o. Velké uznání patří členům plesového výboru: především duchovnímu otci Vladimíru Měřínskému, hlavním organizátorům MVDr. Jitce Stejskalové a MVDr. Ladislavovi Kunclovi a všem ostatním, bez nichž by se tato příjemná akce neuskutečnila.

Děkuji váženým hostům za jejich účast, která je pro nás organizátory plesu největší hybnou silou a závazkem pro konání pohodového plesu v roce následujícím v sobotu 21. 2. 2015.

P. S. Slavnostní atmosféra je zaznamenána na webových stránkách: http://ppvp.rajce.idnes.cz/8._Plzensky_pohodovy_veterinarni_ples

 
Leoš Grejcar, váš veterinární Václav Matěj Kramerius,
med.vet@volny.cz