Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Osmý celoslovenský reprezentačný veterinársky ples

  Z činnosti komory

…pár slov na úvod

 

Na pozvání prezidenta KVL SR, MVDr. L adi s lava Stodoly jsem se zúčastnil 8. Celoslovenského veterinárního plesu, který se konal v pátek, 3. února, opět v Košicích v hotelu Yasmin. Plesání bylo opravdu příjemné a v přátelské atmosféře se i hodně ´komorovalo´ a diskutovalo. Tím, že slovenští kolegové pořádají reprezentační ples společně, neboť jej organizuje KVL SR, ŠVPS SR a UVLF v Košicích, je tak k diskusím v kuloárech mezi pedagogy školy, státními veterináři a soukromými veterináři velký prostor. A protože zde byl zároveň několikahodinový raut, probíhaly diskuse v klidu.

Vlastní ples začal už v 18 hodin několikachodovou večeří. V moderním hotelu byla celému plesu vyhrazena dvě patra a podzemní bar a i většina účastníků v hotelu bydlela. To bylo pro tentokrát velmi příjemné, neboť venku nebylo nejtepleji a jakýkoliv přesun by ve větru, který dosahoval stupně orkánu, byl zejména pro dámy velmi adrenalinový. V přízemí hrála country kapela, hlavní sál byl v prvém patře, k tanci hrálo osvědčené plesové trio se zpěvačkou s podivným názvem SADY M a v baru probíhala celý večer ochutnávka vín slovenských pěstitelů a vinařů, kterou moderovali pracovníci ŠVPS SR, specialisté na kvalitu a jakost vín. V hlavním sále probíhal mezi tanečními bloky program. Bylo několik předtančení, tance klasické, latinské i orientální v podání různých souborů a všeliká další zábava. Jaká byla, nevím, držel jsem se v kuloárech a raději si s kolegy povídal.

 

…tanec, občerstvení a dobrá nálada. Jak na place, tak i v kuloárech

 
Ondřej Rychlík