Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Otázka Zvěrokruhu:

Otázka Zvěrokruhu:

V současné době byly hospodařením představenstva vytvořeny přebytky finančních prostředků. Máte představu jak s nimi naložit?

MVDr. Dušan Skrip, specialista na léčbu sportovních koní

Podle mých představ by Komora měla investovat do vzdělávání svých členů. Byl bych rád, kdyby například uhradila zájemcům nějaké přednášky, nebo pobyty a honorář lektorů.

Není mi jasné, kolik je Komora ochotna ze svých zásob utratit. Pokud jde o částku, zmiňovanou v minulém čísle, tak jde asi o dva miliony. To není zase tolik, abychom mohli stavět dům, když navíc není jisté, zda jej opravdu potřebujeme. Částka by se tedy mohla rozdělit mezi různé specialisty a všem by to pomohlo. Já například za jedno hipiatrické školení zaplatím minimálně 4 tisíce korun a do roka jich musím absolvovat několik, abych neztratil přehled o dění v oboru. Dobrý vzdělávací systém je přece prvořadým úkolem každé profesní komory.

Myslím, že by se tyto prostředky měly investovat do vzdělání. Nemám tím ale na mysli jen počet vzdělávacích akcí, ale i jejich kvalitu včetně podpory praktických částí (většinou se totiž vzdělávání odehrává v teoretické rovině) a zvyšování možností specializačního vzdělávání.