Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

PASY, PASY, PASY, PASY …………..

PASY, PASY, PASY, PASY …………..

Dosud jsme měli jen pasy pro psy, kočky a fretky, ale to už neplatí. Dle nařízení Komise (ES) č. 1739/2005 ze dne 21. října 2005 musí mít nyní pasy už i cirkusová zvířata, a to včetně hlodavců a ptáků. r

Jak zajisté víte, toto nařízení vstoupilo v platnost od 1. ledna 2007.

Pro některé veterinární lékaře pověřené vydáváním pasů tedy přibyla další administrativní práce. Také v tomto případě můžete objednat příslušné pasy na sekretariátě KVL ČR. I vy, kteří stále chcete bojkotovat Komoru, neztrácejte tentokrát svůj čas, opravdu neshánějte nikde jinde. Tyto pasy jsou úzkoprofilové zboží, a zajišťuje je opravdu pouze Komora. Získat byste je měli cca za 85 Kč s DPH a současně je (po konzultaci na SVS) doporučená prodejní cena 110 Kč. Ta není pochopitelně pro nikoho závazná a týká se pouze samostatného formuláře. Za ostatní úkony spojené s vydáním pasu si každé pracoviště jistě již dávno vykalkulovalo své taxy. Od nového roku došlo také k mírnému zvýšení ceny pasů koček a psů na 45 Kč.

Věnujte, prosím, vydávání pasů zvýšenou pozornost. Uvádějte pečlivě všechny údaje. Začínají se množit případy, kdy vydané pasy veterinární lékař nejen neopatřil svým potvrzením o vydání pasu, ale hlavně ho nezaregistroval v systému vedeném Komorou!!!

Jedná se o porušení povinností pověřeného veterinárního lékaře, vyplývajících ze zákona. Může to být důvodem pro zahájení správního řízení k odebrání pověření vydávat pasy.

Tak si zbytečně nekomplikujte život.

MVDr. Petr Matušina