Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Ples na Žofíně

  Časopis Zvěrokruh 2/2019
     Z činnosti komory


Zbyněk Sklenář

Veterinární svět se sešel na Žofíně

Novorenesanční prostory Paláce Žofína se opět otevřely reprezentačnímu plesu veterinárních lékařů a přátel veterinárního stavu 12. ledna 2019. V porovnání s rokem 2017 jsme mohli zahlédnout více přepychových rób, které se do tohoto honosného místa bezesporu hodí. Pánové tentokrát rovněž nezůstali pozadu, přibylo smokingů i fraků.

Pro příchozí byl tradičně připraven drink na uvítanou. V předsálí i v sálech u stolů jsme netrpěli žízní. Piva i nealkoholických nápojů bylo podle libosti a o skvělé víno se postaralo známé vinařství U Vrbů. Pořadatelé si dali záležet, chutné a bohaté rauty v sálech i na galerii zaplnily hladové žaludky a po připravených pokrmech se jen zaprášilo. Ples tradičně zahájilo předtančení, večerem pak provázela stále energická Yvetta Blanarovičová, k tanci hrál v hlavním sále orchestr Septet plus, v Rytířském sále cimbálová muzika. Po 23. hodině nás dostal do varu zpěv Bohuše Matuše, který opět předvedl, že je zpěvákem s mimořádným hlasovým rozsahem.


Ples si dozajisté užívali i hosté, pozvání přijali prezidentka Komory veterinárních lékařů Slovenské republiky, prezident České stomatologické komory i prezident České lékařské komory.

Tančilo se, zpívalo, konverzovalo, popíjelo. Příjemně strávený večer. A kdo si chtěl uchovat památku i v papírové podobě, měl možnost profesionálního fotografování. Díky KVL a mnoha významným sponzorům se tak třetí ples opět vydařil.

Zbyněk Sklenář

 

... Ples zahájila prezidentka KVL Dr. Vaňousová a hlavní organizátor Dr. Vítek