Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Podzimní brněnská steeplechase

  Z činnosti komory

EURO PR

velká cena komory veterinárních lékařů

… malá fotoreportáž z krásného dostihového odpoledne, foto Sylva Skálová

 

Podruhé, tedy vlastně již tradičně, se letos v rámci podzimního dostihového dne v Brně běžela Velká cena Komory veterinárních lékařů. Tato steeplechase na 3800 m pro pětileté a starší koně přinese pokaždé zajímavý boj. Nejinak tomu bylo i letos. Z desetičlenného startovního pole se do cíle nakonec dostalo šest koní. Perikles a Ricetta měli pád, Conecti a Maurbig byli v průběhu dostihu zadrženi. I v těchto případech přijala dostihová komise vysvětlení jezdců.

Dostih se ve vysokém tempu blížil ke svému vrcholu. V cílové rovině se přivedla Netty s jezdcem Lukášem Matuským a zvítězila jistě před rovněž favorizovanou Aljaškou, kterou do cíle dovedl náš kolega – MVDr. Ján Mach. Netty je osmiletá klisna rakouského chovu, trénovaná slavným Františkem Holčákem. Devítiletá Aljaška na ni v cíli ztratila více než tři délky po boji s poměrně známým desetiletým Lucky for Life se žokejem Marcelem Novákem.

Ani nadšené povzbuzování všech přítomných reprezentantů KVL panu doktoru Machovi k vítězství nestačilo. Vynahradil si to však v hlavním dostihu dne – Poháru primátora statutárního města Brna, ve kterém s devítiletým Zadarem jistě zvítězil. Doktor Mach stál na pomyslných stupních vítězů ještě jednou, když s koněm Alfredo obsadil třetí místo ve třetím dostihu pro čtyřleté koně.

 

Vítěznou Nelly dekorovala MVDr. Radka Vaňousová, pověřená prezidentem KVL, který byl v době konání dostihů v zahraničí. Z pohledu KVL tím krásné dostihové odpoledne na skromném, ale velmi příjemném brněnském závodišti vyvrcholilo. Nezbývá než se těšit na příští rok.

5. dostih

CENA KOMORY VETERINÁRNÍCH LÉKAŘŮ

– Steeplechase – IV. kat. – 3800 m:

1. místo: NETTY,
jezdec Lukáš Matuský

2. místo: ALJAŠKA,
jezdec MVDr. Ján Mach

3. LUCKY FOR LIFE,
jezdec Marcel Novák

 

 
z. s. euro p. r.
Komora veterinárních lékařů České republiky