Komora veterinárních lékařů České republiky

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 3 z 461 (záznamy 11 až 15 z celkových 2301)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Gabriela
  2018-07-31 16:34:46
  85.135.47.14

  Dobrý den, v zookoutku mě přes tričko škrábla kopytem ovce. Šlo o povrchové škrábnutí. Mám se obávat nějaké infekce. Do druhého dne se ranka zahojila. Mám mít obavu třeba ze vztekliny? Ovci si hladilo a krmilo spoustu dětí i dospělých. Byla v uchu označena. Jedná se u koutek na Slovensku. Děkuji. g.s.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Infekce se samozřejmě může dostat i do povrchového škrábnutí - že se ranka zahojila je dobrá zpráva. Není podstatné jedná-li se o škrábnutí kopýtkem nebo o ostrý předmět - základní zásady ošetření drobných poranění jsou vždy stejné.

  Obava ze vztekliny je v popsaném případě zbytečná.

  MVDr. K. Daniel
 • Jakub
  2018-07-06 23:30:23
  185.151.252.229

  Dobrý den. Potřebuji vaši radu či pomoc. No zkrátka koupil jsem si koně o kterého jsem se dlouhodobě staral. Během pár týdnu jak jsou teď vedra se ji rozrostly sarkoidy po uších (měla jich méně a malých, ale teď je to o dost větší). Jestli bych vás prosím mohl poprosit o nějaké typy či pomoc, fakt mi na mé kobyle záleží. Má to na jednom z nejhorších míst (na uchu) a potřebuju nutnou pomoc odborníka přes tuto problematiku, jelikož nespecializovaní veterináři to řešili kortikoidy a buhví čím, vyrezavanim a to vždy jen zhoršilo tak jsem už odmítal veškeré vyrezavani či kortikoidy. Posílám vám fotky, nelekněte se. Děkuji vám za vaši pomoc Prý existuje nějaká mast z USA a prý známé na sarkoidy zabrala dobře, mohl bych se zeptat tedy jestli by byla pro toto vhodná a jestli by se to tím dalo řešit? vím že to bude stát dost jelikož se ji to dost rozlezlo, ale hlavně aby byla zdravá. Chování bych specifikoval tak.. v zimě se zmenšují, ale takový nárůst počtu a zvetšení jsem doteď vůbec nezaznamenal.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Chirurgické odstraňování sarkoidů může spočívat v jejich extirpaci ( = "vyřezávání" jak je v dotazu označováno), hlubokém zmrazování apod. Vždy záleží na lokalizaci sarkoidu a také jak koni reálně vadí.
   
  Označení "nějaká mast z USA" nelze komentovat, aniž je známý přesný název, jedná-li se o registrovaný veterinární přípravek, jaké je jeho složení, doporučení příbalové informace, atd.
   
  MVDr. K. Daniel
 • Hana
  2018-07-03 12:25:21
  185.57.228.2

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kam se obrátit v případě špatně stanovené diagnózy u psa, léčením něčeho jiného a následného úmrtí člena rodiny? Kde podat stížnost? Bohužel asi 36 případ. Děkuji


  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  může podat stížnost Revizní komisi KVL ČR.
  Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete zde:

  https://www.vetkom.cz/doporuceny-postup-s-nespokojenosti-s-veterinarnim-lekarem/

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 • Markéta
  2018-06-28 18:27:27
  94.74.229.90

  Dobrý den, mám dotaz ohledně zánětu dělohy po připuštění. Kobylku jsem zkoušela připustit přirozeným způsobem a pokaždé (proběhly 3 pokusy) dostala zánět dělohy i po tom, co jsme provedli výplach dělohy po 8 hodinách po připuštění. Znovu zkouším inseminačně. Poprvé bez reakce, ale kobyla nezabřezla (dávka byla jedna a více naředěná). Podruhé byly dávky dvě, po té druhé jsme pro jistotu provedli výplach a stejně měla kobyla zase zánět. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak postupovat při dalším pokusu? Jaké antibiotika nasadit a zda před inseminací přímo do dělohy, nebo do dávky spermatu nebo až po inseminaci apod.

  Moc děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Endometritida je zánět, který postihuje vnitřní výstelku dělohy klisny. Často zůstává nediagnostikována. Také popis situace odpovídá spíše vleklému chronickému procesu než opakovaným reinfekcím. Endometritida je jednou z hlavních příčin infertility klisen a postihuje až 15% z nich. Na kladené otázky nelze přesně odpovědět. Doporučit lze pouze obrátit se na praktického veterinárního lékaře se zkušenostmi z oblasti reprodukce koní a pokusit se o vyřešení zmíněné endometritidy na základě její etiologické příčiny (těch může být i více); a to pokud možno ještě před pokusy o nakrytí klisny v dané sezóně - ať již hřebcem nebo pomocí inseminace.

  MVDr. K. Daniel
 • Miloslava Langrová
  2018-06-18 10:38:41
  109.81.181.194

  Dobrý den. Chci se zeptat, zda již existuje lék na FIP u koček. Doslechla jsem se, že někdo používá VetIMMUNEPI (polyprenyl immunostimulant), ale ten je pouze na podporu imunity, není to lék na FIP. Předem děkuji za odpověď. Langrová


  Odpovídající: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

  Vážená paní Langrová,

  VetImmune PI je skutečně jen imunostimulant, nejedná se o léčbu FIP jako takovou. V současné době bohužel neexistuje lék, který by FIP zcela vyléčil. V USA proběhla v posledních dvou letech první studie zkoumající novou možnost léčby (jde o inhibitor 3C-like proteázy) se slibnými výsledky přímo u koček postižených vlhkou formou FIP, zatím je ale na optimismus příliš brzy, protože se jednalo jen o pilotní studii na malém počtu koček a potenciální lék zatím nebyl uveden do praxe ani tam.

  S pozdravem

  MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková

 
Komora veterinárních lékařů České republiky