Komora veterinárních lékařů České republiky

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 6 z 458 (záznamy 26 až 30 z celkových 2290)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • RANA Nova
  2017-07-25 21:02:43
  37.48.42.127

  Dobrý den mám dotaz na telata která se NARODÍ vitální po jednom dni nastane SILNÝ průjem s krvi smolka má gumovou konzistentní jakoby s tvrdými granulemi má velký problém se vyprázdnit a naříká další projev je otok kloubů slzeni některé osleply silné zarudle dásně ustupující od zubů s dásni zarudlou se už narodí po pitvě zjistili že mají otravu krve e coli nasadily se vykultivované antibiotika ale úhyn je stále velký ty co přežijí vypadají jak z koncentráku jsem jen ošetřovatelka ale nevěřím že jsou to jen bakterie můžu poslat foto děkuji


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Nejlepší odpovědí na tuto otázku by bylo pečlivé laboratorní vyšetření vzorků výkalů od průjmujících telat - ať již čerstvých odebraných z podestýlky nebo ze vzorku úseku střeva po pitvě telete.
   
  Na časové ose raného života telete jsou nejčastějšími příčinami brzy po narození některé typy clostridií; maličko později E.Coli, ještě později převažují příčiny virové a ještě později bývají jako příčiny nejčastěji patogeny protozoální. Případná kultivace clostridií vyžaduje udržení vzorku (jak jen možno) v anaerobním prostředí. Stanovení citlivosti na ATB je dalším krokem - jeho podmínkou je ovšem prvně zjištění kauzality.
   
  MVDr. K. Daniel
 • Gabriela Chnúriková
  2017-07-13 18:38:44
  178.22.115.110

  Dobrý den, prosila bych o radu. Mám 3,5 ročního yorka a od března má zvýšené jaterní enzymy a to konkrétně ALT. Při prvním odběru mu byla zjištěná hodnota 4,7. Lékař nasadil ostropestřec - ALAVIS SAMMY a hodnota klesla po dvou měsících na 3. Preventivně jsme dostali ještě jedno balení Alavisu, jenže po dalším odběru se hodnota opět zvedla na 6. Byl proveden i krevní obraz, ale tam vše ok. Pejsek běhá, skáče, žere, je akční a není na něm nic zvláštního. Veterinu jsme v březnu vyhledali z důvodu, že se mi pejsek "vyvrátil" na záda a chvíli to vypadalo, že nedýchá. Byl proveden RTG, EKG a kromě ALT bylo vše OK. O co by se mohlo jednat? Mám o pejska velký strach. Děkuji za odpověď. Chnúriková


  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečtete záhlaví této poradny, zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 • Jaroslav Gertner
  2017-07-06 22:55:27
  2a00:1028:8394:4bf2:7d9d:f72a:9bf9:495c

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal na právní kvalifikaci, kdy veterinární lékař opakovaně do europasu, který vystavuje udělí razítko a podpis na vakcinaci, kterou neprovedl a chovatel si přinese prázdné lékovky se samolepkami, které údajně sám aplikoval. Dle mého názoru se jedná a falšování údajů ve veřejné listině. Jaké právní důsledky pro dotyčného veta tímto počínáním vznikají?

  Předem děkuji za odpověď


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Přesná právní kvalifikace by závisela na tom, jaké konkrétní důkazy by byly v daném případě shromážděny, ovšem situace, jak ji popisujete, by mohla být posouzena nejméně jako porušení §6 odst. 2 písm. a) zákona 381/91 Sb. s použitím §5 odst. 2 písm. b) bod 2 profesního řádu KVL: Veterinární lékař nemůže podpisem potvrdit žádná fakta, která nemohl osobně ověřit. Do úvahy připadá i možnost porušení §2 odst. 4 profesního řádu KVL: Veterinární lékař se nesmí podílet na výkonu veterinární léčebné a preventivní činnosti osobami, které k tomu nejsou oprávněny, a ani výkon takové činnosti podporovat. 

  Veterinární lékař se v těchto případech vystavuje riziku sankce podle §17 odst. 1 zákona 381/91 Sb., kdy je možné udělit finanční postih až do výše 30.000,- Kč, nebo až znemožnění výkonu praxe veterinárního lékaře prostřednictvím vyloučení z KVL. 

 • Veronika
  2017-06-07 21:08:21
  46.33.96.43

  Dobrý den. Našli jsme u domu ptačí holátko. Hnízdo jsme nenašli tak ho máme doma. Ale má za krkem bouličku! Je možné, že ho vyhodili z hnízda protože je to slabý jedinec a nevydrží? Nebo by to mohla být jen tuková bulka? Předem děkuji.


  Odpovídající: MVDr. Veronika Grymová

  Váš dotaz není možné odpovědět formou internetové poradny. Doporučuji navštívit s mládětem veterinárního lékaře, nebo ještě lépe mládě svěřit do péče některého ze záchranných center (seznam najdete na www.zvirevnouzi.cz). 

  MVDr. Veronika Grymová

 • Jana
  2017-03-25 19:25:42
  90.178.169.20
  Dobrý den, máme 8 ročního pitbulla a včera se mu na hrudníku a nad penisem objevili takové tvrdé pupínky nevíte co by to mohlo být? Poslala bych fotku ale nenašla jsem nic kde by to šlo prosím o radu Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Milan Holý

  Dobrý den. Váš dotaz vyžaduje provedení dermatologického vyšetření Vašeho pejska. Na základě tohoto vyšetření je možné stanovit diagnózu a následně terapii. Kontaktujte, prosím, svého veterinárního lékaře a se svým pejskem ho navštivte.

 
Komora veterinárních lékařů České republiky