Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Exotická zvířata
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 5 z 10 (záznamy 21 až 25 z celkových 50)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Slepičková Jaroslava
  2012-01-23 18:51:23
  127.0.0.1
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem probíhá kastrace samce lamy a velblouda - drabař, v jakém ročním období je nejlepší ji provést, a jaký je po tomto zákroku režim tj. pohyb jako u koní, nebo to probíhá jinak? Dále bych se chtěla zeptat na odčervení? Jaký přípravek je nejlepší a jak často se odčervují? Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Prosím adresujte svůj dotaz přímo na Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně; nejlépe na vedení katedry exotických zvířat profesora Knotka (knotekz@vfu.cz) nebo na některou ze zoologických zahrad v ČR, která chová uvedené druhy zvířat.

  MVDr. K. Daniel
 • ROMANA
  2011-12-20 19:44:13
  127.0.0.1
  Dobrý den, máme doma chameleóna a při svlékání mu stará kůže zůstala na helmě a v oblasti páteře kde se mu teď odlupuje až do živé tkáně. Co máme dělat? Jinak se mu daří velice dobře. Děkuji Romana

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  špatné, či příliš časté svlékání bývá u chameleónů jedním z nejčastějších příznaků nějakého onemocnění. Takže už to samo o sobě je důvod navštívit veterinárního lékaře. Špatné svlékání může být také způsobeno nevhodnými podmínkami v teráriu, např. nízkou vlhkostí vzduchu, a stává se dost často, že se kůže na helmě připálí od žárovky. Drobná poranění můžete ošetřit běžnými desinfekčními prostředky, ale větší, či hlubší ragády by měl určitě ošetřit veterinární lékař.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • lucie
  2011-12-04 16:31:47
  127.0.0.1
  Dobrý den teprve 4.12 jsme zjistili že moje želva (samec) má asi škrkavky no asi určitě mamka s želvou jede v úterý ráno bude mít želva nějakou operaci nebo tak nějak?? Prosím odpověď

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Otázka je poměrně nejasná, ale odčervení u želvy není chirurgický úkon, jen dostane odčervovací látku do pusy.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Roman Tomeček
  2011-09-20 13:27:15
  80.251.247.138
  Dobrý den, mám doma 7. měsíčního chameleona jemenského a už mi 14dní nic nežere. Nemá prostě zájem o jakoukoli potravu. Můžete mi prosím Vás poradit? Předem děkuji za odpověď!!

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  mohu pouze poradit návštěvu veterinárního lékaře, který se rutinně zabývá problematikou těchto zvířat. Ten po klinickém a jiném vyšetření, zhodnocení způsobu odchovu a skladby potravy může stanovit diagnózu a pomoci vám.
 • Dana
  2011-08-08 21:43:01
  212.96.160.42
  Dobrý den, u silnice jsem našla želvu suchozemskou, je asi 20 cm dlouhá a váží 1 a 3/4kila. Zatím jsem se o ni postarala dle odborných rad z chovatelských stránek na netu. Jak mám postupovat dál - četla jsem něco o registraci, takže nechat si ji nemůžeme? Pokud ne, tak kam ji mám zanést? Jak jsem četla, nálezy želv jsou poměrně časté, tak mi připadá nesmyslné plnit s nimi nějaké útulky či ZOO, když spousta lidí by si je ráda ponechala a dala jim péči. Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  doporučuji se na webové stránky Nadace pro ochranu zvířat při SVS, nebo na stránky www.svscr.cz, kde najdete seznam útulků.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky