Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Koně
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 8 z 46 (záznamy 36 až 40 z celkových 228)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Marcela
  2014-09-10 14:45:54
  127.0.0.1
  Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Bohužel řepku, ambrosii, muchničky, roztoče žijící v seně, slámě, obilí nelze odstranit. Můžete mě ještě sdělit názvy těch léčiv, které doporučujete? Děkuji

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečte záhlaví této poradny, tak zjistíte, že váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor

 • Marcela
  2014-09-05 12:40:00
  127.0.0.1
  Dobrý den, můžete mě poradit co lze podávat koni dlouhodobě (preventivně) při COPD, abychom přežili pylovou sezonu? Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Při COPD se zpravidla doporučuje odstranit pokud možno vyvolávající příčinu, podávat léčiva potlačující alergickou podstatu onemocnění, beta-agonisty a v některých případech protizánětlivě působící léčiva.

  MVDr. K. Daniel
 • kalivodova
  2014-08-13 01:22:19
  127.0.0.1

  Dobrý den. Koupila jsem si poníka má mu být 11 let. Vypadá to že se o něj málo starali. Poníka mám poprvé a potřebovala bych vědět jak se mám starat o jeho chrup. Děkuji Kalivodova


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Lze doporučit požádat praktického veterinárního lékaře o kontrolu chrupu např. 1x ročně nebo při pravidelných vakcinacích - s cílem provést případnou úpravu chrupu (obroušení hran apod.), tak, aby poník mohl bez problémů přijímat a žvýkat potravu.
  MVDr. K. Daniel
 • Nikola
  2014-08-08 14:25:01
  127.0.0.1

  Dobrý den, chci se obecně informovat ohledně následující záležitosti: jakožto platící klientka jsem svou veterinární lékařku po provedení rtg snímků u koně požádala o písemnou zprávu shrnující nálezy na rtg, celkovou diagnózu s prognózou do budoucna. Veterinární lékařka mi tuto zprávu odmítla vydat, pouze za příplatek 500 Kč. Zajímalo by mě proto, jestli je tento postup standardní a v pořádku nebo máme nárok na zprávu v rámci vykonaného rtg? Přijde mi hodně zvláštní, že si člověk objedná tuto službu, zaplatí nemalou částku, ale lékař už pak člověku bez naléhání nedá ani doklad a o písemné zprávě už tedy vůbec nemluvě, přičemž např. při prodeji koně je pouhé ústní prohlášení velmi neobjektivní. Děkuji předem za odpověď, N. Macková


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Vztah mezi zákazníkem (majitelem, držitelem či chovatelem zvířete) a dodavatelem služby (veterinárním lékařem) je vztah smluvní. Smluvní podmínky tohoto vztahu jsou záležitostí ústní či písemné smlouvy uzavřené mezi zákazníkem a dodavatelem. Dodavatel, veterinární lékař, je povinen postupovat podle všeobecně platných právních norem a řádů Komory veterinárních lékařů.

  Pro vyšetření koně před prodejem existuje všeobecně akceptovaný protokol, jehož součástí je osvědčení/zdravotní potvrzení o vyšetření koně před prodejem.

  MVDr. K. Daniel

 • Jiřina
  2014-08-08 11:24:09
  127.0.0.1

  Dobrý den máme 16letou kříženku shetlanda s huculem má 115vk je muchařka kdysi měla úraz oka tak je na něj slepá nevíme jestli měla někdy hříbě před 4 roky jsme si jí vzali z horších podmínek. Sousedka má hřebečka Araba je drobný má155vk naše kobylka se před ním pořád natřásá a učurává tak jsem se chtěla zeptat jestli i v jejím věku by jsme jí mohli připustit s tímto hřebečkem nebo menším popřípadě raději vůbec? Děkuji


  Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

  Věk samotný by neměl být limitujícím faktorem. Otazný ovšem zůstává jak rámcový rozdíl ve velikosti (možnost těžšího porodu velkého hříběte), tak možné výsledné genetické variace vycházející z různých genetických vloh rodičovského páru.

  MVDr. K. Daniel

 
Komora veterinárních lékařů České republiky