Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Kočky
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 3 z 86 (záznamy 11 až 15 z celkových 426)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • cibriková
  2016-04-05 16:08:46
  78.111.118.175
  Dobrý den, prosím o odpověď jaký je nejšetrnější prostředek pro kočku aplikovaný proti blechám. Děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  doufám , že snad všechny přípravky na českém trhu jsou šetrné vůči kočkám. Poslední dobou máme velmi dobrou zkušenost s přípravky s obsahem spinosadu (žvýkací tablety), případně ampulky s obsahem fipronilu a metoprenu (kapka za krk) nebo obojky s obsahem Imidclopridu a flumetrinu. Konkrétní přípravky vám poradí váš lékař.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Jennymouse
  2016-01-03 13:20:10
  109.80.239.229
  Dobrý den, můj kocourek je měsíc po operaci nádoru ve zvukovodu, stále léčíme zánět. Po operaci měl nateklé oko a ještě stále ho úplně nezavře, i když se zmenšilo na původní velikost. Má problém i s třetím víčkem. Nevím jak to popsat. Má ho úplně stažené (jak má být) a nebo ho má přes půl oka. Někdy má i takové tiky, že se mu samo stahuje a přetahuje během několika vteřin. Na veterině mi řekli, že mám oko promazávat azulinem a že se to spraví, že to nic není. Já bych ale chtěla být moudřejší. Chtěla bych vědět, zda je to nebezpečné a zda nebude potřeba operace. Chtěla bych i vědět, proč se mu to děje. Bojím se, že něco zanedbám a o oko přijde.

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážená paní,

  operace na zvukovodu patří mezi závažné úkony v místě, kde je vedle sebe množství důležitých struktur. Bohužel nádor může často zasahovat i do okolních nervů a jednou z komplikací po jeho odstranění je jejich poškození, v lepším případě pohmoždění. Následně pak může být narušena inervace vnější víčkové štěrbiny a celé tváře. Rozsah poškození inervace vám pomůže určit operatér nebo neurolog. Pokud došlo pouze k pohmoždění a otoku obslužných nervů, pak by se měla situace maximálně do 3 měsíců po zákroku upravit – v rehabilitaci můžete pomoci jemnými masážemi či stimulací víčkových reflexů. Pokud byla inervace součástí nádoru a při jeho odstranění byla poškozena , pak je postižení trvalé a případná kompenzace je vždy nedokonalá.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Lucie
  2015-10-30 13:04:56
  178.255.168.58
  Dobrý den mám podezření na abces u svého kocoura a tak bych se chtěla zda je možné nějak určit zda se opravdu jedná o absces? Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Katka Sviták Novozámská

  Vážená Lucie,

  s tímto problémem se co nejdříve obraťte na svého veterinárního lékaře. Bez jeho pomoci se v případě abcesu rozhodně neobejdete.

  Zdraví

  MVDr. Katka Sviták Novozámská 

 • Karin Tacincová
  2015-10-29 02:36:46
  86.63.209.137
  Dobrý den, chci se zeptat. Našemu cca půlročnímu kocourkovi jsem našla na genitáliích takové jakoby černé stroupky nebo co, nevím jak to nazvat. Je to černé, tvrdé na omak a hlavně si to pořád olizuje. Jen se chci zeptat, než půjdu na vet, jak mu můžu pomoct. Nenechá si na to sáhnout, nejspíš je to pro něj nepříjemné ne li bolestivé. Děkuji za odpověď Tacincova

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážená paní Tacinková,

  černé stroupky mohou být strupy po poranění, může se jednat také o příznak výskytu parazitů či následek chronického zánětu kůže. Vše jsou záležitosti hodny lékařského vyšetření a ošetření, doma bych akutně doporučil pouze hygienu a toaletu postiženého místa.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Jana ŠACHOVÁ
  2015-10-26 20:53:10
  89.24.177.13
  Dobrý den, vrátil se nám kocourek z venku a táhl za sebou přední levou tlapku. Zalezl a druhý den pořád spí. Když mu dám jídlo, tyčinku, vše si vezme a zase zaleze a spí. Nepláče, na pacinku si nechá normálně sáhnout, ale nikam nejde, maximálně na kočičí záchůdek. Co může mít za diagnózu? Děkuju, poraďte, prosím

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  pokud si přečtete záhlaví této poradny, zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor
   

 
Komora veterinárních lékařů České republiky