Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Kočky
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 6 z 86 (záznamy 26 až 30 z celkových 426)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Lucie
  2015-06-05 21:01:50
  127.0.0.1
  Dobrý den, mám desetiletého vykastrovaného kocoura, který začal z ničeho nic pojídat stelivo. Jedná se o příznak nějaké nemoci? Děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den paní Lucie,

  Alotriofagia (pojídání nevhodných věcí) se může vyskytovat jako jeden z příznaků chronického stresu. Zkuste se zamyslet, jaké měl váš kocour dosavadní životní návyky a zda nedošlo ve vaší domácnosti k nějakým zásadním změnám. Kočky, zvláště osamělé a žijící v úzkém kontaktu s omezeným počtem lidí, jsou velmi závislé na svých stereotypech, a jakékoli jejich narušení může mít následky i v celkovém zdravotním stavu ( např. se mohou objevit některé urologické či dermatologické problémy). Obecně lze pak tyto situace řešit podáním přírodních anxiolytik či feromonových preparátů.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Jana Černá
  2015-05-25 12:55:48
  127.0.0.1
  Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně provedení eutanazie u koček. Existují nějaké obecně závazné postupy, které veterinář musí dodržet? Jedná se mi zejména o samotné provedení eutanazie, tedy druh léčiv, které lze použít, způsob jejich aplikace atp. Předem děkuji za odpověď!

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den, paní Černá.

  K eutanázii zvířat, včetně koček, je v ČR registrováno několik přípravků. Jeden z nich musí veterinární lékař dle zákona použít, chce-li provést eutanázii kočky. V příbalové informaci ke každému z těchto přípravků je pak uvedeno, v jaké dávce se má přípravek podat a kam se má podat (do žíly, do srdce, atd.). Každé použití daného přípravku jinak, než je uvedeno v příbalové informaci, musí mít vážný důvod.

  S pozdravem,

  MVDr. Martin Grym
 • Hana Hrochová
  2015-05-18 16:21:56
  127.0.0.1
  Dobrý den, chci se zeptat: moje kočka váží 2,6 kg a její okolo 1,5 roku. Je samá kost a kůže pořád jí granule, pamlsky, kapsičky, ale netloustne co mám dělat? Mám jít k veterináři?

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážená slečno Hrochová,

  pokud je kočka v aktivní kondici, normálně žere, pije, močí a kálí, pak by s velkou pravděpodobností mohla být zdravá. Pokud má nějaký, byť drobný problém, např. s množstvím trusu, kvalitou srsti či s aktivitou, pak je na místě samozřejmě zevrubné a pečlivé vyšetření, zahrnující minimálně důkladné parazitologické a interní vyšetření.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Miloslava
  2015-05-05 21:40:43
  127.0.0.1
  Dobrý den, píši Vám kvůli naší kočce. Už třetím nebo čtvrtým dnem pozoruji, že přestala žrát. Dáváme ji obden nebo někdy ob dva dny konzervu, jinak má stále nasypané granule a vodu. Dny předtím jsem nepozorovala že by nejedla. Dokonce pořád chodila po bytě a teď jen pořád leží nebo spí. Snažila jsem se ji k jídlu dát, aby do sebe něco dostala, ale jen přičichne, olízne a odejde. Dnes jsem ji zkoušela dát i vitamíny, které ji dávám už kolikátým rokem. Vždycky mňaukala když jsem ji je dávala a šlo vidět jak je chce a žene se k nim. Dnes poprvé k nim přičichla, olízla a nechala je být. Tak jsem ji vzala a snažila se do ni dostat alespoň tohle. Tak teda nakonec je snědla, ale šlo vidět, že když je jedla, tak to do ní vůbec nešlo. Chvilkama mi i přišlo, že ji snad bolí zuby nebo něco, a to proto, že to špatně kousala. Mám o ni strach. Za poslední 3-4 dny strašně zhubla a když na ni sáhnu, cítím kosti které jsem dřív necítila. Nevím čím to může být. Může to být stresového původu? V minulém měsíci jsme se totiž přestěhovali, teď máme i menší zahrádku, kde občas na vodítku pobývá. Je možné že na zahradě chytla i třeba nějakého parazita? Napadla mě i zácpa třeba, protože jsem neviděla, že by v písku vykonala potřebu. Zkusili jsme ji dát i trošku mléka včera, aby ji to třeba pomohlo do toho písku jít, vypila ho a měla menší průjem. Dnes i jedno vajíčko, a to pije. Ale jídlo ne..

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,

  nepíšete jak stará je Vaše kočička a zda netrpí nějakých chronickým onemocněním. Ale v případě, že Vám nepřijímá tuhou stravu a hubne před očima je nutné bezprostředně navštívit ordinaci veterinárního lékaře, aby  kočičku vyšetřil, zdiagnostikoval a navrhl správný postup léčby.

  MVDr. Radka Vaňousová
 • marketa
  2015-05-03 12:27:41
  127.0.0.1
  Dobrý den, velice to spěchá. Potřebuji poradit. Náš kocourek má FIP, na testech sice nebyl, ale příznaky a odběr z dutiny břišní potvrdil chorobu FIP, proto se ptám co nasadit, jestli kortikoidy Interferon Roferon nebo Vibratic omega? Děkuji Vozenilkova

  Odpovídající: Nepřidělen

  Dobrý den,
  pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

  Bronislav Kozák
  administrátor
 
Komora veterinárních lékařů České republiky