Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Kočky
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 9 z 86 (záznamy 41 až 45 z celkových 426)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • hana
  2015-01-12 20:35:27
  127.0.0.1
  Dobrý den, moc prosím o radu, koupila jsem si v říjnu perského kocourka, v březnu mu bude rok, je drobnější, ale co ho mám, tak přibral kilo, ale jí jen vepřovou kýtu, nic jiného skoro nechce, granule vůbec žádné, bývalá chovatelka říkala, že má mírný předkus, proto má vystrčený jazýček, nedalo mi to ,protože i nesprávně dýchal, a šla jsem na veterinu, RTG ukázal, že má zúženou průdušnici, má stále zaslzené oči, výtok z čumáčku už méně, měl čtvery antibiotika, minulé nevím, poslední VERAFLOX 250mg, ještě užívá VET-P-IM, dávala jsem mu ještě kolostrum a probiotika, nyní jsem má jen VET-P-IM, dělám výplach tlamičky řepíčkem, vařím heřmánkový čaj, trochu medu a trochu to pije, tentokrát po VERAFLOXU se žádný zánět zatím nevrátil, ale vytéká mu z čumáčku čistá krev, poradíte mi prosím čím to může být? Bojím se, že umře, ale jinak je veselej, hravej a i dobře baští. Děkuji za odpověď Hana

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den paní Jelínková,

  především je dobré vnímat, že máte kocourka krátkolebého plemene, které může být zatíženo  některými problémy,  spojenými do názvu brachycefalický syndrom. Je třeba skutečně nutné pečlivě posoudit jeho zdravotní  stav, posoudit jeho kondici a určit, zda je celkově zdravý či nemocný. Dále je nutno posoudit stav dechových cest, zda se jedná jen o drobnou , plemenem danou dyskrepanci, či zda se jedná o závažný problém,  který je nutno medikamentózně či chirurgicky řešit.

  MVDr. Lubomír Hošek

 • Hana
  2015-01-07 12:47:04
  127.0.0.1
  Dobrý den, mám asi půl roční kočičku. Koupila jsem jí antikoncepční pilulku Androcur. V den kdy jsem jí chtěla pilulku dát jsem ji přistihla s kocourem v tom nejlepším. Chtěla jsem se zeptat jestli jí můžu pilulku i přes to dát? Volala jsem 2 veterinářům a oba názory se liší. První tvrdil, že už se nedá nic dělat, jedině kastrace a druhý říká, že to do 14 dní nevadí a mám pilulku podat. Tak nevím. Děkuji za odpověď. Hanka

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,
  Vaše prvotní informace o účinku preparátu  Androcur byla mylná. Androcur je přípravek, který potlačuje zevní projevy říje, rozhodně nepůsobí antikoncepčně. Nebrání ovulaci (u kocourů tvorbě spermií), jen mírně potlačuje libido a tím i člověku nepříjemné mrouskání. V dané situaci  po nakrytí s možným zabřeznutím je vhodné navštívit zvěrolékaře, který Vám doporučí další postup. V žádném případě už Androcur nepodávejte.

  MVDr. Květoslava Mahelková

 • Martina Novotná
  2015-01-06 07:26:56
  127.0.0.1
  Dobrý den. Dnes ráno jsem vstala a všimla jsem si, že jedna z mých koček se divně chová, pořád někam zalézá. Poté jsem si všimla třetího víčka, jakoby zakrývalo zakalené oko. Při pohledu na její oko, je našedivělé. Je stará 8 měsíců. Prosím o pomoc, co s ní může být. Děkuji, Novotná.

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážená slečno Novotná,

  na očích se kolikrát nejdříve projeví nějaký tělesný problém či celkový dyskonfort. Může se jednat o jednoduchý zánět, ale stejně tak může zvýrazněné 3. víčko  nabádat k hlubší interní diagnostice. Určitě vám takto na dálku neporadím, teprve na základě solidního vyšetření lze doporučit konkrétní léčbu.

  MVDr. Lubomír Hošek
 • Hana Polívková
  2015-01-03 11:05:27
  127.0.0.1
  Dobrý den pane doktore. Naše kotě (4 měsíce) velmi rychle dýchá. Ve spánku 123x za minutu. Nezdá se mi to v pořádku. K vetovi se teď bohužel nedostanu. Kočička je unavená, chodí pomalu, přijde mi smutná. Mohu ji nějak pomoci?

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Vážený paní Polívková,

  popisujete skutečně zvýšenou dechovou frekvenci, otázkou je, zda je stav setrvalý, jaká je DF v bdělém stavu, jak si kotě hraje apod. Mírně bych uvažoval směrem k srdečnímu selhávání, to ale samozřejmě vyžaduje pečlivé vyšetření, nejlépe specialistou kardiologem. Do doby solidní diagnostiky vám bohužel neporadím jednoduchou pomoc.

  S pozdravem
  MVDr. Lubomír Hošek
 • Martina Maleňáková
  2014-12-02 21:33:11
  127.0.0.1
  Dobrý den, máme pětiletou britskou kočku a zničeho nic ochrnula na zadní nohy. Ráno normálně běhala a kolem poledne jsme si všimly, že tahá zadní nohy a nehýbe moc ocasem. Nevíme jestli třeba nespadla doma ze schodů nebo něco, ale venku nebyla. Veterinář jí dal Milgamu, ATB, vitamín B a nějakou vitamínovou směs, vše v inj. a zatím to nepomáhá. Kočka povrchně o dýchá a mňouká asi že ji to bolí. Pokud to prý nezabere nasadí jí kortikoidy. Nevíte čím je ochrnutí způsobeno. Děkuji za odpověď

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  podle příznaků, které popisujete se může jednat opravdu o postraumatický stav, kdy může dojít k poškození míchy, ať již trvalému nebo dočasnému, nebo se také může jednat o trombózu. Trombóza je onemocnění, kdy trombus (krevní sraženina) může ucpat zadní dutou žílu a může způsobit také ochrnutí zadních končetin a ocasu. Onemocnění je velmi bolestivé a končetiny jsou výrazně chladné. V případě, že se jedná opravdu o stav po nějakém zranění, je nasazená terapie adekvátní a bude jen otázkou času kdy se potvrdí dočasné nebo trvalé poškození inervace. Vyšetření kočky by bylo vhodné doplnit rentgenem, abychom mohli vyloučit poškození obratlů a příp. pánve a dlouhých kostí.

  S pozdravem
  MVDr. Zlatka Hošková
 
Komora veterinárních lékařů České republiky