Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Poradna: Kulhání

 • Jirka
  2009-02-25 22:18:28
  217.117.216.107
  Mám 9ti měsíčního rotvajlera. Zhruba v 6ti měsících začal pokulhávat na přední packy. Nejprve nám bylo řečeno, že je to způsobeno růstem, změnili jsme krmivo a přidáváme vitamíny na klouby. Po měsíci začal výrazně kulhat na levou přední. Udělal se RTG podle doktora bez nálezu. Dostávali jsme injekce na zánět. Došlo k drobnému zlepšení ale pejsek kulhá dál střídavě méně či více na levou přední. Najdu někde seznam specialistů na ortopedii, rád bych někoho takového navštívil ale nevím kde ho najít. A jak vidíte náš problém vy? Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  u Vašeho psa se může jednat i o vývojovou ortopedickou vadu některého z kloubů a to na jedné či na obou hrudních končetinách. Proto bych Ván doporučoval navštívit spec. veter. ortoped. pracoviště v místě Vašeho bydliště nebo v okolí. Podívejte se na stránky www.vetkom.cz - odd specialisté nebo na www.veterina info.cz.

 •  
Komora veterinárních lékařů České republiky