Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Poradna: Pet pas

 • Simona
  2018-09-20 18:20:47
  88.101.54.208

  Dobrý den, měla bych prosbu ohledně pet pasu. Nechala jsem načipovat fenku, kde mi vystavili i pas, musela jsem ho u veterináře nechat z důvodu, že jim nešel internet. Vyzvedla jsem jej dnes a mám v něm špatně napsané jméno, chybí Chs, takže není celé jméno a v plemeni jsem měla něco napsáno, ale paní se zřejmě spletla a tak jej přelepila bílou páskou a škaredý napsala její plemeno, datum mám napsané s tečkami a ne s lomítkem. Když jsem volala, zda by bylo možné vystavit nový, paní se mi smála do telefonu a řekla, že by to trvalo a taky bych si musela zaplatit nový pas. Proč, když si platím už za službu vypadá to hrozně a ještě musím za její chyby platit znova? A to tam měla paní doktorka její žlutý očkovák, kde vše měla do puntíku. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji Kučerová


  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Dobrý den,

  nedostatky, které popisujete, nebrání pas řádně používat a pas tímto není zneplatněn. Druhý aspekt věci je dle Vašeho názoru nedostatečná estetická úroveň či formální úroveň vyplnění pasu. V tomto případě je doporučitelné pas nepřevzít a vyžadovat nápravu. Pokud jste pas již převzala, pak se Vaše stížnost řídí reklamačním řádem a nejjednodušší postup je se s veterinárním lékařem, který pas vydával, domluvit na nápravě. Pokud by tato možnost selhala (nebo již selhala), je záležitost v kompetenci ČOI. Opět ale upozorňuji, že Vámi popisované vady pas nezneplatňují a Vy ho můžete používat.

  S pozdravem,
  MVDr. Martin Grym

 •  
Komora veterinárních lékařů České republiky