Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Poradna: Ochrnuté nohy

 • Eva Vydrová
  2009-01-26 12:48:12
  85.132.183.75
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně naší čivavy. Pejskovi je 11 let a z ničeho nic přestal chodit na zadní nožičky, když jsme ho zvedli, tak třeba popošel pár kroků, ale zase upadl, teď už leží tak přes týden. Na záchod mu musíme pomáhat máčknutím na bříško. Jinak žere normálně i reaguje jako dřív, jen se nezvedne. U veterináře jsme již byli, vzhledem k tomu, že měl teplotu, tak mu neustále píchali nějaké injekce až na požádání nám ho zrentgenovali a údajně má mít špatné 3 plotýnky. Snímek jsme poslali do Budějovic a tam nám řekli, že diagnóza plotýnek je divná vzhledem k té teplotě a že by mohlo jít o virovou nákazu. Prosím napište mi jaký názor na to máte vy. Chápu, že je to těžké, když zvíře nevidíte, ale každá rada dobrá. Popřípadě pokud by šlo opravdu o virovou nákazu, jaký přípravek byste doporučil. Předem velice děkuji za odpověď, s pozdravem Eva Vydrová.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  vzhledem k tomu, že se může u Vaší fenky jednat o vážnější onemocnění, doporučuji se neprodleně obrátit na specializované pracoviště, které  může potvrdit nebo vyloučit neurologické onemocnění. Doporučuji webové portály veter. pracovišť s popisem jejich specializace a vybavení.

 •  
Komora veterinárních lékařů České republiky