Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 13 z 220 (záznamy 61 až 65 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • denisa švábková
  2015-07-09 20:49:48
  127.0.0.1
  Dobrý večer, existuje veterinární vyhláška, řád, zákon, předpis nebo směrnice, kde by byla určena minimální hranice věku štěňat pro čipování? Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Martin Grym

  Vážená paní Švábková,

  dolní hranice věku pro čipování není předmětem žádné zákonné normy. Velké rozpětí velikosti psích plemen nedává příliš racionálních možností, jak dolní hranici paušálně pro všechny nastavit. Z těchto důvodů je vyhrazen tento úkon veterinárnímu lékaři, který nejlépe posoudí, zda je možné u dané velikosti štěněte čip bezpečně aplikovat.

  S pozdravem,

  MVDr. Martin Grym
 • Petra
  2015-07-09 13:08:12
  127.0.0.1
  Dobrý den. U naší feny bígla, které je 13 let, začala mít povislé jedno oko. Nijak jí to asi nevadí, protože nepozorujeme, že by si ho chtěla otírat. Dostali jsme od veta kapky Maxitrol, ale žádná změna. Může to být věkem psa? Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Katka Sviták Novozámská

  Dobrý den paní (slečno?) Petro,

  věk psa samozřejmě hraje určitou  roli, ale pod pojmem "povislé oko" si lze představit ledacos, na mysli máte pravděpodobně povislé spodní víčko. Bylo by dobré obrátit se opět na veterinárního lékaře, pokud není v postiženém oku zánět spojivky, je třeba posoudit, zda se jedná o problém neurologický anebo je problém vzhledem k plemeni a věku v dispozici vaší fenky  k ektropiu - volnému víčku.

  MVDr. Katka Sviták Novozámská
 • Martina Sloupová
  2015-07-07 18:40:10
  127.0.0.1
  Dobrý den, můžete mi prosím poradit - máme psa Irského vlkodava roční štěně a začal ztrácet chlupy na stehnech více na pravé straně. Čím to může prosím být? A jak to máme léčit? Děkuji za informaci S pozdravem Sloupová

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den,

  ztráta srsti může mít mnoho příčin – parazité (zejména blechy, demodex), plísňové infekce a v neposlední řadě i vývojové vady chlupů. Bez dalších anamnestických informací o průběhu  ztráty (přítomnost svědění, délka vypadávání, výskyt i u jiných štěňat, atd.) nelze jednoznačně určit diagnózu. Je nutné provést důkladné vyšetření jak klinické tak dermatologické a na základě výsledků stanovit diagnózu a nasadit vhodnou terapii.

  Hezký zbytek dne

  MVDr. Zlatka Hošková
 • NIKOLA.NOVOTNA
  2015-06-27 20:49:11
  127.0.0.1
  Dobrý den dostala jsem 4 letého pejska, po necelém měsíci jsme byly na očkování. A v místě vpichu vakcíny Biocam DHPPi+LR, part LR, se mu udělala boulička je to normální nebo je někde nějaký problém, pejsek nekňučí když přejedu prsty přes bouličku nezdá se že by ho to bolelo. Je to nějaký vedlejší účinek. Nemohl ho pán špatně píchnout, Děkuji za odpověď Novotná

  Odpovídající: MVDr. Katka Sviták Novozámská

  Dobrý den,

  lokální reakce na očkování se může u některých citlivých jedinců vyskytnout i opakovaně. Většinou se " boulička " vstřebá v řádech dní. Poraďte se svým veterinárním lékařem, tato komplikace očkování se bohužel nevyskytuje tak zřídka, jak by si výrobci vakcín i veterinární lékaři přáli. A skutečně nevzniká "špatným píchnutím" a objevuje se u vakcín různé provenience.

  MVDr. Katka Sviták Novozámská
 • Petra
  2015-06-24 11:14:08
  127.0.0.1
  Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor. Mám fenku boxera 11 let. Před měsícem jsme léčili zánět močového měchýře, který byl údajně vyléčen, ale u fenky jsme velké zlepšení nepozorovali a zhubla na 18 kg. Dnes při sonografickém vyšetření břicha a RTG byl nalezen nádor sleziny. Byla nám doporučena operace a zajímá mě, zda v tomto věku je velké riziko úmrtí při operaci. Srdíčko má dle vyšetření v dobrém stavu, bez šelesti a pravidelný, silný úder. Děkuji za názor.

  Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

  Dobrý den paní Petro,

  dnes by nemělo být indikací k odmítnutí operace stáří pacienta – standardně vybavené pracoviště musí zvládnout operaci i u takto rizikového pacienta. Samozřejmostí je důkladné předoperační vyšetření včetně vyšetření krve, kardiovyšetření a RTG vyšetření břicha a hrudníku.

  MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky