Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 208 z 220 (záznamy 1036 až 1040 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Eva Hrubá
  2009-03-23 13:44:52
  217.194.34.103
  Dobrý den, máme 15ti měsíční fenku JRT, štěňátka neplánujeme, tak jsme se rozhodli pro kastraci. Chci se zeptat, v kterém věku je to pro ni nejlepší. Slyšela jsem, že "nejlepší" je to po prvním hárání, jiný pan doktor říkal v roce a půl až dvou letech. Jak to tedy je? Děkuji.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  Váš dotaz je jeden z těch typických, které se opakují, názory spíš houstnou a v odpovědi se liší. Pokud optimální dobu pro kastraci feny posuzujete ze všech možných úhlů, jednotné odpovědi se nikdy nedočkáte. Jak praví bonmot: "Už dva veterináři znamenají aspoň tři různé názory". To ovšem neznamená, že jeden daný termín je správný a ostatní jsou nesprávné. Literární údaje se vesměs shodují v tom, že čím dříve se kastrace provede, tím účinnější je její preventivní dopad proti případným nádorům na mléčné žláze. Nejlépe tedy již před prvním háráním. Na druhou stranu při tak časné kastraci nedojde vlastně nikdy k úplnému fyzickému a hlavně psychickému dovyvinutí feny. V těchto ohledech je naopak lépe dobu kastrace posunout do vyššího věku. Na našem pracovišti doporučujeme kastraci provádět po prvním roce života.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Sosnová
  2009-03-22 12:48:05
  81.2.214.39
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na cenu RTG snímku. Půjdu se svojí fenkou anglického setra na rentgen kvůli dysplazii kyčelních kloubů a byla bych moc ráda, kdybych touto cestou zjistila kolik zhotovení stojí. Děkuji moc za informaci.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  ceny veterinárních úkonů jsou smluvní. To se týká i zhotovení RTG snímků. Veterinární lékaři jsou sami sobě v konkurenčním vztahu a ceny se samozřejmě mohou lišit. Ne každý veterinární lékař zhotovuje snímky pro posouzení DKK. Na konkrétní cenu se musíte zeptat předem vždy na daném pracovišti.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Jana
  2009-03-21 15:52:56
  89.190.52.23
  Dobrý den, chtěla bych se optat. Můj pejsek Dan má infekci močových cest a ledvin. Dnes mu MVDr. píchla Enrogal. Od zítřka máme brát antibiotika Ciprinol.250. 2x denně. Moč i krev jsem poslala na vyšetření, ale on nechce vůbec jíst. Vařím mu rýži s kuřetem. Chci se zeptat něco na bolest a aby se mu udělalo lépe než zaberou antibiotika jestli jde něco přidat nebo jak mám dále pokračovat? Nejí již 3 dny to ho přeci oslabuje ještě více a s tabletami bez jídla. Pije sám hodně. Venku je docela čilý. Mohli by jste mi prosím poradit jak mám postupovat dál abych mu pomohla. Děkuji Jana.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  infekce močových cest a ledvin je závažné onemocnění. Nepřijímání krmiva je v takovém případě pouze jeden z příznaků a ačkoliv Vám připadá nejnápadnější, ve skutečnosti to bývá jeden z mnoha, a rozhodně ne nejzávažnější. Přečtěte si, prosím důkladně, záhlaví této poradny. Paní doktorka Vám jistě k věci něco řekla, když Danovi "píchla Enrogal". Předpokládám, že Vám řekla i něco k onemocnění, navrhla postup další diagnostiky a léčby a Vy jste souhlasila. Máte-li k paní doktorce důvěru, řiďte se jejími radami. V opačném případě se obraťte na jiného veterináře.
  Rozhodně nic nikde nepřidávejte, ani neubírejte. Určitě Vašemu Danovi neprospěje, bude-li v léčení u několika veterinárních lékařů, kteří o sobě ani nebudou vědět.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Veronika Vojtěchová
  2009-03-20 11:29:26
  89.102.164.214
  Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda přes Vás mohu získat kontakt nebo alespoň místo ordinování na první veterinární lékařku svého psíka. Nemohu ji bohužel nikde nalézt. Její jméno (dle průkazu psa) je MVDr. Barbora Šturcová. Na svém razítku má značku KVL ČL 4452, což zřejmě budete vědět co znamená. Moc děkuji Vám, Veronika Vojtěchová

  Odpovídající: Sylva Skálová

  Dobrý den paní Vojtěchová,

  paní doktorka je členkou KVL ČR, ale bohužel neposkytla souhlas se zveřejňováním svých osobních údajů.

  Proto Vám na ni mohu dát kontakt až po jejím souhlasu. Jakmile se mi podaří s paní doktorkou zkontaktovat (dnes se mi to nepodařilo) a ona dá souhlas, sdělím Vám tento kontakt zprávou na vaši mailovou adresu.

  S pozdravem
  Sylva Skálová
  sekretariát KVL ČR
 • iva
  2009-03-20 10:03:03
  83.69.32.225
  Dobrý den, náš pejsek shitzu má kvasinky v záhybu u čumáčku drží se mu tam vlhkost od slz zapáchá mu to a nevíme čím to odstranit byli jsme s tím už 4x na veterině a stále se nám nedaří se toho zbavit každý den vytíráme oči borovou vodou vysušujeme 3x za den postižené místo u čumáčku ale stále nic. Děkuji za radu.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  jestliže selhává paliativní léčba, mohu Vám doporučit chirurgické odstranění hypertrofického záhybu, poraďte se svým ošetřujícím vet. lékařem.

 
Komora veterinárních lékařů České republiky