Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 209 z 220 (záznamy 1041 až 1045 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Marcela
  2009-03-19 19:24:53
  80.82.158.1
  Dobrý den, pořídila jsem si štěně NO, které už od koupi má nepigmentovanou růžovou kůži na čenichu a na některých polštářcích tlap. Děkuji za pomoc, Marcela

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  ve svém dotazu neuvádíte jak je štěně staré. Je možné, že se pigmentace nosní houby a polštářků prstů upraví sama jakmile bude více svítit sluníčko. Je vhodné podávat některé vitamíny a minerální látky. Co a jak konkrétně Vám poradí veterinární lékař, nejlépe dermatolog, až Vaše štěně uvidí.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Katerina Svabova
  2009-03-19 12:20:59
  81.30.240.226
  Dobrý den, prosím Vás, můžu se 6-ti měsíční fenkou, která má sníženou imunitu k dítěti, které má neštovice? Mockrát děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  ano můžete se svou fenkou k infikovanému dítěti.
 • Dasa
  2009-03-18 11:57:36
  82.150.166.36
  Kde najdu cenový přehled o očkování pro malé pejsky Shi-tzu, a jestli je někde ve Stráži pod Ralskem veterinární ordinace. Děkuji

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  cenový přehled nenajdete. Ceny veterinárních lékařů jsou smluvní a musíte se informovat dotazem na toho, kterého veterináře předem. Někteří veterináři mají vyvěšeny ceny některých standardních úkonů na svých webových stránkách. Celkově je to však nepraktické. I u vakcinace se cena nakonec liší např. podle použitého druhu vakcíny, některá veterinární zařízení zase používají hodinovou sazbu za práci. Přehled veterinářů naleznete na našich webových stránkách https://www.vetkom.cz/ordinations, kde můžete pro vyhledávání použít i klikací mapu.

  Zdraví
  Ondřej Rychlík

 • niccol
  2009-03-16 21:33:07
  213.226.211.27
  Dobrý den, chtěla bych se optat jestli fena která má kratší pacičku může mít štěňata??? Máto už od narození!! Je to takový pahejl.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který klinicky popř. rentgenologicky vyšetří Vaši fenku a doporučí nebo ne březost. Pakliže by vzniklo podezření na vývojovou nebo vrozenou ortopedickou vadu, nedoporučuji mít štěňata.
 • Lenka
  2009-03-16 08:22:37
  81.19.35.54
  Dobrý den, náš 12letý kokršpaněl má velké problémy s drbáním se v oblasti břicha, nohou, kolem očí. Má to velmi zarudlé, zpuchlé. Navštívili jsme několik veterinářů, ale zatím žádný valný výsledek. Dáváme nyní Prednisol, Flavobion, Esentiale. (Jedna z diagnoz - kvasinky). Rádi bychom zašli přímo k dermatologovi - mohli byste nám, prosím, někoho doporučit, poradit? Nejlépe Praha a okolí.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  jak si přečtete v záhlaví, nemohu Vám dát odkaz na konkrétního veterináře, ani pracoviště. Váš nápad navštívit veterinárního dermatologa je ten nejlepší v danou chvíli. Neuvádíte jak dlouho se Váš pes drbe, zda je to spojeno ještě s něčím, jak reagoval na podaná léčiva, atp. Váš problém bude asi větší. Jak uvádíte léčbu (Prednisolon, Flavobion, Esentiale) a k tomu "jednu z diagnóz - kvasinky", obávám se, že diagnóz bude více.

  Chcete-li svému psovi opravdu pomoci, nesmíte být netrpělivá. Rozhodně Vám doporučuji vyslechnout rady specialisty dermatologa a řídit se jimi. Někdy bývá diagnostika u dermatologického pacienta poměrně zdlouhavá a i finančně náročná. Téměř vždy je to však lepší cesta než cestování mezi veterináři a zkoušení různých přípravků, které zaberou, aby se pes nedrbal. Konkrétní pracoviště v Praze a okolí zkuste najít na http://www.veterina-info.cz/script/surgerysearch.asp?mid=3

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 
Komora veterinárních lékařů České republiky