Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 211 z 220 (záznamy 1051 až 1055 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Hana Udržalová
  2009-03-02 13:19:40
  85.71.54.50
  Dobrý den, máme dvouapůl letou fenku jezevčíka standard, došlo k nechtěnému nakrytí, ale nechceme ji nechat dát injekci, stejně jsme ji štěňátka chtěli dopřát.problém však je v tom, že má pupeční kýlu, kterou jsme ji chtěli nechat na jaře odoperovat. Je nebezpečné nechat ji s kýlou do porodu, nebo prý se dá kýla odoperovat i v březosti, je nakrytá dnes 21.den. Děkuji za radu. Hana

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  pupeční kýla při porodu může zapříčinit určité komplikace zvláště je-li většího rozsahu nebo když je obsah kýlního vaku uskřinut. Indikaci k operačnímu výkonu během březosti bych nechal na posouzení vet. lékaře specialisty chirurga. Obecně úroveň anestézie dovoluje operovat v březosti.
 • Kamila Tahadlová
  2009-03-02 06:44:14
  83.208.226.169
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se mohu dozvědět, zda má naše paní doktorka odbornou způsobilost (licenci?) k čipování psů? Děkuji Vám za odpověď. K.T.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  k čipování psů má odbornou způsobilost každý veterinární lékař, držitel "Osvědčení" (licence) Licenci vydává KVL ČR. Nemá-li "Vaše doktorka" licenci, nemůže vykonávat veterinární preventivní, diagnostickou a léčebnou činnost, nemůže tedy ani čipovat psy. Jiná věc je vykonávat některé činnosti pro "potřeby státu", tj. čipovat zvířata a vystavovat "petpasy". Takové povolení vydává Státní veterinární správa České republiky (SVS ČR). Seznam soukromých veterinářů schválených pro tuto činnost naleznete na jejích webových stránkách http://www.svscr.cz/kvl2.php. Nejjednodušší a nejpřímější je přímý dotaz paní doktorce.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • Lenka
  2009-03-01 10:48:22
  88.100.209.148
  Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o nějaké informace o prodeji antiparazitik. Četla jsem vaši odpověď kde se obracíte na vyhlášku 106/2008 ale zmátlo mě že je tam psaná platnost od 1.4.2008 a v TV říkali že je platnost od 1.3.2009 nikde to nemohu najít ani kde se kurzy pořádají. Poraďte mi prosím předem děkuji Lenka.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  kursy pořádá ÚSKVBL ve spolupráci s Institutem celoživotního vzdělávání VFU Brno. Navštivte http://www.vfu.cz/univ_prac/icvi/. Nejkomplexnější informace k tomuto tématu naleznete na http://www.uskvbl.cz/?id_menu=328

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • Petra
  2009-02-27 11:00:35
  89.235.30.9
  Dobrý den, prosím o radu. Máme domluvené štěně Jorkšíra - fenku bez PP, stáří 10 týdnů a paní majitelka volala, že ji museli nasadit ATB z důvodu střevní infekce. Váhám tedy zda ji koupit či nikoliv. Prosím poraďte. Děkuji a přeji hezký den Petra

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den Petro,

  mám velké pokušení odpovědět na Váš dotaz velmi vyhýbavě, neboť z pohledu veterináře obsahuje velmi málo informací. Vlastně jen jednu - průjem. Nevíme kdy nastal, jaká byla souvislost s krmením, s odčervením, zda onemocnělo pouze jedno štěně, více, či celý vrh, atp., atd. Přesto Vám dám radu nevyhýbavou: Zjistěte si u paní majitelky co se skrývá pod pojmem "museli nasadit"? Pokud totiž paní majitelka vyhledala veterináře krátce poté co problém nastal, ten štěně vyšetřil a nasadil léčbu, znamená to, že se o vrh dobře stará, o zdraví pečuje, pravděpodobně budou ostatní věci v pořádku a je od ní správné a poctivé, že Vám to sdělila. Nikdy není nic stoprocentního, ale v tomto případě bych věřil, že kupujete od dobrého chovatele a na Vašem místě bych koupil. Je-li však nasazení medikace antibiotik vlastní aktivita chovatelky (pomíjím aspekt druhu antibiotik a kde je vůbec bere), nejspíš má s průjmy u štěňat problémy opakované, či dokonce trvalé, je pravděpodobné, že v chovu budou i problémy jiné a případnou koupi štěněte bych přehodnotil.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Jirka
  2009-02-25 22:18:28
  217.117.216.107
  Mám 9ti měsíčního rotvajlera. Zhruba v 6ti měsících začal pokulhávat na přední packy. Nejprve nám bylo řečeno, že je to způsobeno růstem, změnili jsme krmivo a přidáváme vitamíny na klouby. Po měsíci začal výrazně kulhat na levou přední. Udělal se RTG podle doktora bez nálezu. Dostávali jsme injekce na zánět. Došlo k drobnému zlepšení ale pejsek kulhá dál střídavě méně či více na levou přední. Najdu někde seznam specialistů na ortopedii, rád bych někoho takového navštívil ale nevím kde ho najít. A jak vidíte náš problém vy? Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  u Vašeho psa se může jednat i o vývojovou ortopedickou vadu některého z kloubů a to na jedné či na obou hrudních končetinách. Proto bych Ván doporučoval navštívit spec. veter. ortoped. pracoviště v místě Vašeho bydliště nebo v okolí. Podívejte se na stránky www.vetkom.cz - odd specialisté nebo na www.veterina info.cz.

 
Komora veterinárních lékařů České republiky