Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 212 z 220 (záznamy 1056 až 1060 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

 • Eva Holubcová
  2009-02-25 13:43:16
  90.177.53.146
  Dobrý den, dostala jsem chovného psa z Nizozemí, který má jak tetování, tak mikročip. Chtěla jsem se zeptat, zda jsou tyto čipy kompatibilní s českými čtečkami, abych neregistrovala psa do české databáze zbytečně. Mikročip je značky Virbac. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem E. Holubcová.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  nejsou žádné "národní" čtečky. Je pravdou, že existuje více systémů RFID, naprostá většina transpondérů  je však kompatibilní s euronormou ISO 11784/85. Navíc, nové čtečky jsou zpravidla schopny číst všechny systémy. Neměl by nastat žádný problém s načtením čipu aplikovaného v Nizozemí.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Hřebík
  2009-02-25 10:26:25
  85.93.171.19
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kde najdu přesné znění nového zákona o prodeji antiparazitik? Děkuji a s pozdravem Hřebík

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Vážený pane,

  z Vašeho dotazu vyvozuji, že se zajímáte o možnost tzv. prodeje vyhrazených léčiv. Konkrétně píšete o antiparazitikách, avšak žádný zákon o prodeji antiparazitik, není. Vyhrazená léčiva jsou definována v § 2, odst.2, písm. (o), zák. 378/2007 Sb. a povinnosti prodejce vyhrazených léčivých přípravků pak v § 24, odst. 4. Klasifikaci přípravků stanoví Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL), podle registrační dokumentace výrobce toho, kterého přípravku. Ve Vašem případě to znamená, že některá antiparazitika je možné prodávat jako vyhrazená léčiva a některá nikoliv.Podmínky prodeje vyhrazených léčivých přípravků jsou dány vyhláškou č. 106/2008 Sb.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík
 • Petra Tomšejová
  2009-02-24 09:06:44
  194.228.231.162
  Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vysvětlení jak je dobré postupovat při registraci nově čipovaného zvířete. U vet. lékaře jsme po zavedení čipu obdrželi "pas", a nyní mi není jasné, kde všude je dobré jej zaregistrovat - existuje evidence těchto dokumentů + Národní registr majitelů zvířat + Centrální evidence zvířat a věcí ČR. Děkuji za odpověď.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  registrátoři čipů jsou firmy, které nabízejí registraci a možnost případného dohledání ztraceného zvířete, jako službu. Záleží v prvé řadě na Vaší úvaze jak moc předpokládáte "využití" takové služby. Úvaha by měla být obdobná jako úvaha o sjednání pojištění. Na trhu působí mnoho pojišťoven, jejich služby se často překrývají, ale ne zas zcela. Sazby jsou různé, ale někdy je obtížné produkty srovnat. Budete-li hovořit se zástupci jednotlivých pojišťoven, téměř vždy se dozvíte, že nejlepší službu při porovnání cena/výkon nabízí vždy ta, s jejíž zástupcem právě jednáte. Jistě se můžete nechat pojistit u všech. U databází čipů je to obdobné. Samozřejmě můžete registrovat své čipované zvíře ve všech dostupných databázích. V tom případě máte největší jistotu případného rychlého dohledání zvířete. Je to ovšem varianta nejdražší. Zpravidla postačí vybrat si jednu databázi, v případě hledání se většinou prohlíží stejně všechny. Jejich propojení není dokonalé, ale je. A kterou si vybrat? Nechcete-li si vybrat sama, ponechte rozhodnutí na "Vašem" veterinárním lékaři. Ať zaregistruje tam, kde je zvyklý.

  Zdraví
  MVDr. Ondřej Rychlík

 • Jaroslava Křížková
  2009-02-23 13:13:45
  62.77.102.184
  Dobrý den, prosím vás chtěla bych se zeptat, čím pomoci mé 14měsíců staré fenečce. Na levé pleci má prořídlou srst. Dávám ji dermatologický olej a pastu MultivitE-pasta, ale není to nic platné. Krmení používám Eukanubu, Proplan sušené, ale noc to nežere nejčastěji si dává vařené kuřecí a hovězí maso s mrkví. Žije v bytě a je naše jediné zvíře. Nikdo z nás netrpí žádnou kožní nemocí. Nechala jsem ji udělat zkoušku na plísně a je v pořádku. Děkuji Křížková

  Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

  Dobrý den,

  ve Vašem případě doporučuji navštívit specialistu - veterinárního lékaře dermatologa, který může stanovit diagnózu Vaší fenky. Dif.dg.: alergická dermat., idiopatická alopecie (vrozená nedostatečnost kožní), hormonální dermatóza apod.

 • Alena Ziku
  2009-02-23 07:06:57
  94.67.83.249
  Dobrý den, žiji v Řecku a chtěla bych si z česka dovést pejska mohli byste mě informovat zda je to možné a co všechno budu potřebovat a přibližně i ceny za vyřízení petpasu a všeho co se toho týká. Děkuji a přeji pěkný den.

  Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

  Dobrý den,

  vyvézt pejska z České republiky není žádný problém. Cestování se psy po státech EU se řídí nařízením Evropského Parlamentu a Rady Evropského společenství č. 998/2003. Nařízení v českém jazyce naleznete na http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2003:146:0001:01:CS:HTML , podstatnou část naleznete na http://www.svscr.cz/index.php?basket=-3917122&sid=a28e85aa79fe7d12dc4848730082948e&art=930 Pro cestu do Řecka byste měla mít platný Pas zvířete v zájmovém chovu (Petpas) s vyznačenými vakcinacemi a odčervením. Na přesné podmínky dovozu se raději informujte u řeckých úřadů. Petpas Vám vystaví schválený veterinární lékař. Viz. http://www.svscr.cz/kvl2.php Ceny jsou smluvní. Na cenu se informujte předem u veterinárního lékaře.

  Zdraví
  MVD. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky